Jak zhubnout v obličeji: uberte alkohol a přidejte spánek a gymnastiku

Chcete mít štíhlý obličej? Pokud už máte nějaké zkušenosti s hubnutím, tak asi víte, že v některých partiích mizí tuk pomaleji než v jiných. Dnešní článek je zaměřený na to, jak zhubnout v oblasti obličeje. Seznámíme vás s 5 metodami s jejichž pomocí ztratíte faldíky z obličeje snadno a rychle.

Obličejová gymnastika

Hledáte zaručený tip na štíhlejší obličej? Jako vždy, když chcete nějaká kila ztratit, je potřeba věnovat se cvičení. A nejen tak ledajakému: obličejovému! To pomáhá vyhlazovat a zpevňovat pleť. Obličejové gymnastice byste se měli podle odborníků věnovat třikrát až pětkrát týdně po dobu 10 až 15 minut.

Mezi oblíbené cviky na hubnutí obličeje patří:

  • Předsouvání spodní čelisti dopředu a dozadu
  • Otevírání úst do široka (jako byste chtěli křičet)
  • Šeptání samohlásek
  • Krouživá masáž tváří pomocí rukou
  • Záklon s cílem podívat se na strop

Základem je udržovat obličejové svalstvo pružné, což nejlépe dosáhnete pravidelným rozhýbáním všech mimických svalů. Vyzkoušejte třeba efektivní cvičení proti druhé bradě.

Kardio je váš přítel

Dalším cvičením, které pomáhá se ztrátou nadbytečných a nechtěným kil je klasické kardio. Pokud nemáte rádi běh, vyzkoušejte svižnou procházku, kolo, navštivte lekci jumpingu… zkrátka, začněte se věnovat takovým činnostem, které zvýší vaší tepovou frekvenci. Odborníci radí věnovat se kardiu každý den po dobu 20 až 40 minut.

Dívka si sahá na tvář.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Voda vás zasytí a zrychlí metabolismus

Pijete během dne dostatek obyčejné vody? Tato tekutina je zázračná, ale přesto ji stále spousta lidí podceňuje. Při hubnutí se voda využívá tak, že si před každým jídlem dopřejete sklenici vody a tím pádem toho méně sníte. Podle některých výzkumů navíc pravidelné pití vody zrychluje váš metabolismus.

Alkoholová rána

Příležitostná sklenka alkoholu s přáteli je v pořádku. Vyhněte se ovšem pravidelné konzumaci alkoholu, protože jedním z jeho vedlejších efektů je to, že vypadáte v obličeji odulejší, vaše pleť je vysušená a také jste začervenalí. 

Pokud nechcete během grilování popíjet pouze čistou vodu, zařaďte také nápoje na spalování tuku. Nejen že se postarají o váš pitný režim, ale zároveň vám pomohou s hubnutím v obličeji i po celém těle.

Dostatek spánku je základ

Neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu je také kvalitní spánek. Během spaní se celý organismus regeneruje a pokud chcete skutečně zhubnout, je potřeba dopřát tělu odpočinek. 

Nedostatek spánku má totiž za následek nadměrný hlad a potřebu dohnat nedostatek spánku pomocí stravy. Jistě znáte situaci, když nakupujete hladoví- v nákupním vozíku vám přistanou potraviny, které jsou rychlým zdrojem energie, ale příliš kalorické a chudé na živiny. Patří mezi ně sladké pečivo, oblíbená snídaně. Pokud se dostatečně vyspíte, na snídani vám bude stačit i žitný chléb s žervé místo kávy a koláčku.

Hubnutí v obličeji podpoříte jak správnou dietou, tak dostatkem pohybu, příjmem tekutin a v neposlední řadě i obličejovou gymnastikou. 

Zdroj: healthline.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X