Když vás trápí druhá brada: Jak se zbavit submentálního tuku

Toužíte mít vyrýsované lícní kosti jako křehké hrdinky romantických filmů? Pokud vás trápí tlustý krk a při pohledu dolů se vám nakrčí druhá brada, nezoufejte. Vyzkoušejte jednoduché cviky na dvojitou bradu a naučte se jíst potraviny, které vám s hubnutím pomůžou.

Jak vzniká druhá brada

Dvojitá brada je způsobená tzv. submentálním tukem, tedy tukovou tkání ukládající se v oblasti pod spodní čelistí. Tukové buňky rostou stejně jako všechny ostatní na vašem těle- pokud tedy trpíte nadváhou nebo obezitou a máte faldíky na břiše i nohách, pravděpodobně se jeden objeví i na krku. 

V některých případech může zvětšený krk pod bradou znamenat také vážné zdravotní komplikace. Pokud máte podezření, že vaše druhá brada není jen trocha tuku navíc, objednejte se ke svému praktickému lékaři a požádejte jej o vyšetření štítné žlázy.

Cvičení na druhou bradu

Zatímco posilovací cviky na zadek a sedy-lehy zná každý, obličejová cvičení už tolik známá nejsou. Vyzkoušejte jednoduché cviky, díky kterým se vaše krční partie stanou pružnější a pevnější.

Čelist dopředu

Mírně zakloňte hlavu a podívejte se nahoru. Předsuňte spodní čelist dopředu, chvíli setrvejte a vraťte zpátky. Opakujte 10x.

Cvičení s overballem

Na tento cvik budete potřebovat menší gymnastický míček, může být i mírně vyfouknutý. Umístěte míček mezi bradu a hrudník tak, abyste jej nemuseli přidržovat rukou. Pohybem hlavy stlačte míček, setrvejte chvíli ve stlačené poloze a poté uvolněte. Opakujte 25x.

Zkuste políbit strop

Postavte se rovně a mírně zakloňte hlavu. Podívejte se nahoru a našpulte pusu tak, jako byste chtěli políbit strop. Klidně můžete i poslat vzdušnou pusinku. Narovnejte hlavu zpět a opakujte 10x.

Pohybujte jazykem

Dívejte se přímo před sebe, otevřete ústa a vyplázněte jazyk. Snažte se jazykem dotknout nosu, aniž byste zvedali celou hlavu. Vydržte v této poloze 10 vteřin. Zastrčte jazyk zpět do úst a opakujte 10x za sebou.

Jak mít vyrýsované lícní kosti.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Co jíst, aby druhá brada zmizela

Sice neexistuje žádná zázračná potravina, která cíleně zmenšuje tukové polštářky na krku, ale pokud budete dodržovat zásady zdravé výživy, můžete se dvojité brady zbavit ještě rychleji. Vyzkoušejte potraviny, které vám pomohou podpořit vaše cvičení:

  • Jezte 4-5 porcí zeleniny denně. Čerstvé, vařené, pečené nebo třeba fermentované.
  • Bez obav si dopřejte 3 porce ovoce každý den. Věřte, že po banánech ještě nikdo neztloustl.
  • Místo bílého pečiva a rohlíků ze šlechtěné pšenice si dopřejte kvalitní celozrnné pečivo a žitný chléb.
  • Snažte se omezit konzumaci průmyslově zpracovaných potravin na minimum. patří mezi ně veškeré polotovary, hotové sladkosti a slané pochutiny, rozpékané pečivo nebo třeba sladké limonády. Všechny tyto potraviny obsahují tzv. prázdné kalorie. To znamená, že vám dodají spoustu kalorií, ale prakticky žádné důležité živiny.
  • Dopřávejte si dostatek proteinů, od rybího masa přes tofu až po váš oblíbený sýr.
  • Dbejte na dostatečný přísun zdravých tuků, jako je olivový olej lisovaný za studena, čerstvé avokádo nebo řecký jogurt s nasekanými ořechy.

Pokud vás trápí druhá brada a nemůžete se jí zbavit ani při intenzivním cvičení a dietě, nezoufejte. Existují moderní lékařské metody, které vás submentálního tuku mohou zbavit. Patří mezi ně lipolýza, tedy liposukce v této oblasti nebo mezoterapie, při které vám pomocí injekční stříkačky aplikují látky rozpouštějící tukovou tkáň přímo přes kůži. 

Zdroj: healthline.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X