Dopřejte si nápoje na spalování tuku a hubnutí přírodní cestou

Snažíte se zhubnout? Přáli byste si vypít nějaký zázračný nápoj a rázem shodit pár kil? Takhle to bohužel úplně nefunguje, ale možnost tu přeci jen je. Existují totiž určité nápoje, které zrychlují metabolismus a s jejich pomocí vám půjde hubnutí lépe. Které to jsou?

Zelený čaj zrychluje metabolismus

O zeleném čaji jste ve spojitosti se zdravím slyšeli už určitě nesčetněkrát. Působí pozitivně na imunitu, předchází vzniku infekcí, snižuje výskyt cukrovky 2. typu a blahodárný vliv má i na naše srdce a cévy. A skvělým parťákem je také při hubnutí. Zrychluje totiž metabolismus. Podle studií, ve kterých lidé po dobu 12 dní pili pravidelně zelený čaj, zhubli během této doby výrazně více kilo než lidé, kteří zelený čaj nepili vůbec.

Káva zasytí žaludek

Oblíbený nápoj, který vás po ránu nabudí a dodá vám energii na celé dopoledne a do žil vám napumpuje kofein. Řeč je o kávě. Pokud i vy patříte k lidem, kteří si bez šálku kávy po ránu nedokáží představit den, budete mít nejspíš radost: káva totiž patří k dalším nápojům, které výrazně pomáhají s hubnutím. Právě díky kofeinu zvýšíte svůj metabolismus a ještě přijmete méně kalorií během dne.

Věděli jste, že káva vás dokáže zasytit až na tři hodiny? S hubnutím vám tedy může pomoci hned několikrát.

Pití kávy pomáhá hubnout.
pixabay.com

Černý čaj je plný antioxidantů

Preferujete před zeleným čajem raději ten černý? I ten napomáhá s hubnutím. Ze všech druhů čaje, právě ten černý prochází největší oxidací a je bohatý na polyfenoly, které jsou skvělými antioxidanty a pomohou vám zhubnout. Stačí si pravidelně dopřát alespoň 3 šálky černého čaje denně.

Díky pití vody sníte méně jídla

Vodu by ve výčtu nápojů, které pomáhají spalovat tuky očekával asi málokdo, ale voda je zkrátka všestranná a zázračná tekutina. Stačí si před každým jídlem dopřát půl litru čisté vody a přijmete mnohem méně kalorií a tím pádem i nepřiberete. 

Pokud máte problémy s přejídáním, vyzkoušejte i další triky jak jíst méně jídla a konečně zhubnout.

Zázvorový čaj snižuje chuť k jídlu

Zázvorový čaj pomáhá nejen při nachlazení a nevolnosti, také snižuje chuť k jídlu. Ovšem nesmíte si jej nijak doslazovat. A bohužel to neplatí o zázvorových limonádách prodávaných v obchodech, ty jsou doplněny o sladidla a další látky, které by vám kila spíše přinesla.

Proteinové nápoje podporují hubnutí

Proteinové nápoje vás zasytí a dodají i potřebnou energii. Během výzkumu, kterému bylo podrobeno 90 dospělých lidí s nadváhou, se ukázalo, že ti, kteří zařadili proteinové nápoje do svého každodenního jídelníčku, výrazně více ubrali na váze, oproti těm, kteří žádné proteinové drinky nekonzumovali.

Ženy by měly vypít dostatek čisté vody aby zhubly.
pixabay.com

Zeleninové šťávy zajistí přísun vlákniny

Zatímco po konzumaci ovocné šťávy a džusů můžete přibrat na váze, zeleninové šťávy mají opačný účinek. Zelenina totiž neobsahuje tolik sacharidů jako ovoce, zvýší váš celkový příjem zeleniny a obstará vám i dostatečný přísun vlákniny.

Pokud chcete za každou cenu ubrat nějaké to kilo, podpořte hubnutí konzumací těch správných nápojů. Teď už víte, které to jsou.

Zdroj: healthline.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X