Vyzkoušejte tipy jak rychle zhubnout: do dovolené to ještě stihnete

Potřebujete trochu zredukovat hmotnost? Čeká vás týden na pláži nebo se prostě jen chcete cítit lépe? Zbavte se pár kilogramů zdravě a trvale, ale přitom rychle. Přečtěte si osvědčené tipy jak rychle zhubnout bez jojo efektu i hladovění. Nevíte, jak na to? Tak pojďme na to!

Začněte očistou těla

Začátek hubnutí bývá snadný- cítíte se motivovaní a jste ochotni držet se i přísnějšího režimu. Proto je ideálním startem celková očista těla, která vám pomůže zbavit se zanesených střev, zlepšit pleť, podpořit správné trávení a také nastartovat metabolismus spalování tuků. Po týdenním detoxu navíc uvidíte rychle výsledky– zbavíte se přebytečné vody a obsahu střev. 

Jak na to? Vyzkoušejte třeba kompletní jídelníček na jarní detox, který kombinuje pití ovocných šťáv a lehkých jídel. Troufnete si i na jednodenní půst?

Žena v plavkách sedící u bazénu.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Co jíst během redukčního režimu

Jakmile máte úvodní týden za sebou, je velmi důležité najet na odlehčený jídelníček, abyste  alespoň některé ze zhubnutých kilogramů nechali dole. Je normální, že jakmile začnete jíst vyváženou stravu, tělo po detoxu doplní obsah střev i ztracenou vodu- netrapte se tedy tím, že z původních 4 kil máte dole jen 2. Opakujte si, že každý malý úspěch vás vede na vaší cestě za vysněnou postavou.

Začněte jíst pestrou stravu a místo omezování se do ní naopak snažte začlenit co nejvíce chutí a potravin. Vyzkoušejte všechny druhy ovoce a zeleniny, připravujte ne moc známá masa a nebojte se ani exotických příloh. Aby bylo vaše hubnutí úspěšné, vyzkoušejte zásady zdravého hubnutí:

  • Místo tučného masa, sádla a másla přejděte na ryby, avokádo a olivový olej
  • Místo rohlíků si dejte celozrnný žitný chléb
  • Všechny sladké nápoje nahraďte vodou s okurkou a citronem
  • Snažte se radikálně omezit bílý cukr ve sladkostech a zákuscích
  • Každé jídlo doplňte o porci zeleniny nebo ovoce
  • Jezte více bílkovin– mléčné výrobky, maso, tofu, luštěniny nebo vejce

Hubnutí začíná v hlavě

Slyšeli jste už někdy o tom, že hubnutí začíná v hlavě? Pokud si pod tím neumíte nic moc představit, tak vězte, že pro zdravé a trvalé hubnutí je velmi důležitá psychická pohoda. Pokud vás bude stresovat každé sousto, s dětmi si nedáte zmrzlinu na kterou máte takovou chuť a večer budete usínat s výčitkami, že jste zase nestihli cvičení, k hubnutí to nepovede. 

Postavte se před zrcadlo a přivítejte své nové já. To, které si dopřává tu nejlepší potravu a těší se na ten dobrý pocit z procházky. Ale i to , které si občas tu zmrzlinu bez obav dopřeje, protože život není soutěž v hubnutí.

Nevíte, jak správně začít hubnutí? Vyvarujte se obvyklých omylů, které vás staví znovu na začátek. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější chyby při hubnutí a buďte o krok napřed!

Začněte se hýbat každý den

Ačkoliv zhubnout se dá i pouhou změnou jídelníčku, je to běh na dlouhou trať. Pokud chcete mít vyrýsovanou postavu, pevný zadeček a ploché bříško, pouhá redukční dieta k tomu nepovede.

Začleňte do svého života přirozený pohyb- choďte pěšky, nepoužívejte výtahy, s dětmi běhejte po hřišti a domovu občas dopřejte pořádný úklid třeba za zvuků taneční hudby. Když budete mít chvilku, udělejte pár posilovacích cviků na problematické partie, uvidíte že brzy pocítíte pevnější tělo, což vás bude motivovat k větší míře pohybu. 

Žena koupající se v moři.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Jak podpořit spalování tuků

Chcete letos trumfnout vaše oplácané já a pustit se do hubnutí naplno? Podpořte svoji snahu těmi správnými potravinami! Žádné jídlo za vás práci neudělá, ale některé z nich vám může pomoci nastartovat metabolismus, spalovat tukové zásoby nebo rychleji budovat svalovou hmotu. Vyzkoušejte třeba nápoje na spalování tuků, které si snadno připravíte doma.

Zdroj: lifehack.org

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X