Nejčastější chyby při dietě, které brzdí hubnutí: vyhněte se jim

Snažíte se zhubnout, ale ručička váhy se ne a ne pohnout tím správným směrem? Možná jste se nevědomky dopustili některé z následujících chyb. Odhalte drobné chyby, které mohou mít ve výsledku velký vliv na celou vaši snahu zhubnout.

Zkoušíte mono diety

Už jste o ní možná slyšeli, možná ji dokonce sami praktikujete. Řeč je o mono dietě. Zázračné dietě, která zaručuje skvělé výsledky a neuvěřitelné úbytky na váze. Spočívá v tom, že jíte pouze jednu potravinu. Nejčastěji je založená na tom, že od rána do večera jíte jenom ovoce, zeleninu nebo polévky.

Ačkoliv je ovoce zdravé a výživné, pokud nebudete jíst nic jiného, vaše tělo bude postrádat důležité látky, takže jeho prvotní reakcí bude úbytek váhy. Tou další mohou být vážné zdravotní komplikace. Základem zdravého životního stylu je totiž vyvážená a hlavně pestrá strava.

tukožroutská polévka
pixabay.com

Špatně nastavené vegetariánství

Podlehli jste současnému trendu vegetariánství či dokonce veganství? A víte, že při takto omezující dietě musíte obzvláště dbát na to, abyste v jídelníčku měli zastoupené skutečně všechny důležité živiny? 

Pokud jste začínající vegetarián, možná si říkáte, že vyloučením masa ze svého jídelníčku prospějete svému tělu. Přestože jsou lidé všežravci, bez masa dokáží skvěle fungovat. Má to ale jeden háček. Jestliže ze svého jídelníčku úplně vynecháte maso, musíte zvolit jiný, náhradní zdroj bílkovin. Skvělé jsou například luštěniny, sója a mléčné výrobky. Abyste ale svému tělu spíše neškodili, nastudujte základní pravidla vegetariánství a veganství s důrazem na látky, které je třeba doplňovat z jiných než živočišných zdrojů.

pravidla veganství
pixabay.com

Moc zdravého jídla škodí

Jíte pouze kvalitní potraviny a superpotraviny jsou vašimi dobrými kamarády? Skvělé, ale všeho s mírou. S příjmem zdravých věcí to nepřehánějte, i zde se držte pravidla, že základem zdraví i hubnutí je jíst vyváženě. Pokud si každý den dáte celý půl kilový sáček oříšků, pravděpodobně vám to spíš uškodí, než pomůže. Takže všeho s mírou, i zdravých potravin.

Jídelníček zcela bez tuku

Chcete zhubnout přebytečný tuk? Úplně se vyhýbáte tukům, protože jsou přece špatné a škodlivé pro naše zdraví? Existují i zdravé tuky, které jsou naopak velmi prospěšné a pro tělo žádoucí. Oříšky, semínka, mořské ryby, avokádo a olivový olej jsou skvělými zdroji zdravých tuků, kterých se v rozumné míře nemusíte bát.

Pokud chcete podpořit metabolismus spalování tuků, vyzkoušejte některé z přírodních spalovačů, které najdete i doma v kuchyni.

avokádo a hubnutí
pixabay.com

Víkendové přejídání vrátí hubnutí zpět na začátek

Celý pracovní týden se poctivě držíte, nedopřejete si ani čokoládový bonbon, ale o víkendu pravidelně ujedete a sníte, na co přijdete? Tudy cesta nevede. Pokud se některých potravin neumíte vzdát, jednoduše je dál konzumujte, pouze omezte jejich množství. Je určitě lepší dát si čokoládový bonbon každý den po obědě, než celou bonboniéru naráz během sobotního večera.

Pamatujte si, že zdravý životní styl není otázkou jednorázového omezení, ale dlouhou, prakticky celoživotní cestou. Proto je prakticky nemožné chtít na čas zcela vypustit sladké i slané mlsání a po čase se k němu vrátit bez návratu k původní váze. Pokud si neumíte hříchy odpustit, dávejte si jich zkrátka jen trochu, ale zcela si je nezakazujte.

sladkosti a hubnutí
pixabay.com

Zdroj: webmd.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X