Vyzkoušejte přírodní spalovače tuku, které máte doma v kuchyni

Snažíte se shodit nějaké to kilo? Zdravá strava a pohyb nese své ovoce, ale víte, že můžete podpořit své hubnutí i přírodními pomocníky? Vyzkoušejte běžně dostupné potraviny, které vám pomohou přiblížit se vysněné postavě bez chemických doplňků.

Zelený čaj a hubnutí

Účinky zeleného čaje na spalování tuků již byly mnohokrát popsány, ale ruku na srdce, kdy jste si ho naposledy uvařili? Zelený čaj obsahuje tein, který stejně jako kofein funguje jako přírodní spalovač tuku.

Dávejte přednost kvalitnímu sypanému čaji před pytlíkovým a nikdy jej nezalévejte vroucí vodou. Voda na zelený čaj by měla mít 70-80°C a můžete jej zalít i dvakrát. Pokud vám vadí hořká chuť, nenechávejte lístky louhovat příliš dlouho. Barva čaje by měla být světle žlutohnědá, nikoli čokoládová.

Zelený čaj pomáhá hubnutí
pixabay.com

Kofein podporuje spalování tuků

Věděli jste, že váš oblíbený ranní šálek kávy je zároveň skvělým pomocníkem při hubnutí? Kofein podporuje spalování lipidů a zároveň dokáže perfektně nastartovat metabolismus

Ranní kávu si tedy můžete bez obav dopřát, s dávkováním kofeinu během dne však buďte opatrní. Více než 4 porce kávy denně může mít negativní účinky na vaše zdraví a může způsobit také dehydrataci, která rozhodně hubnutí nepodporuje.

Nezapomínejte také, že kofein je obsažený i v dalších potravinách, jako je kakao, čokoláda, čaj a kola.

Kofein a spalování tuků
pixabay.com

Rozpustná vláknina vám dodá pocit sytosti

Každé doporučení ohledně zdravého stravování obsahuje spoustu ovoce a zeleniny a důvod je zřejmý: kromě vitamínů, minerálů a živých enzymů totiž obsahují také vysoké množství vlákniny. 

Vláknina v našem těle plní hned několik funkcí. Ta nejdůležitější je podpora zdravého zažívání. Pokud konzumujete stravu s malým množství vlákniny, budete trpět zácpou, plynatostí a můžete si přivodit i vážné střevní potíže. Naopak přemíra vlákniny také není ideální- sami jistě znáte že zejména v letním období, kdy je všude dostatek čerstvého ovoce, trávíte na toaletě mnohem více času. 

Je důležité udržovat rovnováhu a kombinovat syrové ovoce a zeleninu s vařeným, dušeným, sušeným nebo třeba kvašeným.

Vláknina podporuje trávení
pixabay.com

Proteiny si dejte po cvičení

Bílkoviny jsou alfou a omegou všech, kteří se snaží o redukci hmotnosti a nabírání svalové hmoty. Nemusíte rozhodně sahat po proteinových doplňcích pro sportovce, pokud cvičíte méně než hodinu denně, žádné specializované produkty tohoto typu nepotřebujete

Vyzkoušejte přírodní zdroje bílkovin, jako jsou veškeré druhy masa, ryby, vejce, luštěniny, tofu, mléčné výrobky nebo třeba avokádo. Zařaďte je nejlépe do každého jídla, pomohou vám udržet žaludek déle sytý

První jídlo po sportovní aktivitě by mělo vždy obsahovat jak sacharidy k dočerpání energie, tak proteiny na podporu růstu svalové hmoty a spalování tuků. Vyzkoušejte další tipy na jídla, která jíst po cvičení.

Proteiny po cvičení
pixabay.com

Johimbin usnadní hubnutí

Poslední jmenovaný pomocník vám pravděpodobně doma ve spíži neleží, ale můžete jej snadno sehnat v lékárně nebo obchodě se zdravou výživou. Johimbin (anglicky Yohimbine) někdy nazýván bujarník či quebrachin je látka, která podporuje spalování tuků v těle. Jedná se o alkaloid získávaný z kůry stromů rostoucích v Africe nebo Jižní Americe. 

U nás ho seženete ve formě tablet nebo prášku, který si můžete přidat třeba do jogurtu nebo hlavního jídla. 

Vzhledem k tomu, že johimbin je alkaloid, dejte si pozor na dávkování, abyste předešli nežádoucím účinkům.

yohimbin a hubnutí
pixabay.com

Zdroj: healthline.com 

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X