Jak na inkontinenci?

Inkontinence je zdravotní problém, který trpí celá řada lidí. Vzhledem k jeho citlivosti se o něm však někteří stydí hovořit. Inkontinenci může způsobovat celá příčin. Jednou z těch nejčastějších bývá oslabené svalstvo pánevního dna či nedostatečná funkce svěrače močové trubice.

Svalstvo pánevního dna lze posilovat. Jak posilovat svalstvo pánevního dna vám poradí odborníci.

Cviky na posílení pánevního dna jsou určeny nejen ženám, ale odborníci vám vysvětlí i cviky pánevního dna pro muže. Svaly pánevního dna se budou díky pravidelnému cvičení neustále stimulovat, dokud problémy neodezní.

U žen bývají hlavní příčinou změny, k nimž dochází v průběhu těhotenství, porodu a menopauzy.

U mužů to může být například léčba s diuretickými účinky či problémy s prostatou.

Hygienické pomůcky při inkontinenci

Většině lidí samovolný únik moči znepříjemňuje života a vzdávají se aktivního stylu. Trápí je obavy, že by mohli být „cítit močí“ nebo by moč mohla prosakovat přes oblečení.

Nabízí se velice snadné řešení. Kromě posilovacích cviků a úpravy životního stylu je na trhu celá řada hygienických pomůcek, které vám zajistí pohodlí a aktivní činnost bez obav. Mezi tyto pomůcky patří plenkové kalhotky. Jsou vyrobeny tak, aby poskytly kompletní ochranu a zároveň udržely pokožku zdravou. V nabídce jsou v několika různých velikostech a také mají různou schopnost absorpce.

Mezi další hygienické pomůcky patří pleny pro dospělé, kalhotky i vložky. Všechny výrobky jsou vysoce kvalitní a svým uživatelům nabízí pohodlí a diskrétnost.

Inkontinenční vložky jsou navrženy tak, aby zajistily únik moči. To zajišťuje vysoce absorpční zóna.

Natahovací kalhotky zajišťují anatomicky tvarovanou ochranu, nosí se jako spodní prádlo, snadno se oblékají. Jsou opatřeny indikátorem vlhkosti, který je na vnější straně a při nutnosti výměny mění barvu.

Samozřejmostí veškerých těchto pomůcek je ochrana proti protečení, zápachu a vlhkosti.

Tím, že budete používat správné inkontinenční pomůcky, si usnadníte život.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X