Pohybové aktivity pro děti, které oceníte nejen v deštivých dnech

Vyznáváte aktivní životní styl? Chcete vést děti ke zdravému vztahu k pohybu? Když nastane doba, kdy nám není přáno vyrazit s dětmi ven, musíme se zabavit doma. Vyzkoušejte tipy na pohybové aktivity pro děti, při kterých se budou trochu hýbat a vy s nimi.

Hudební aktivity pro děti

Většina dětí miluje tanec – uspořádejte se svými dětmi taneční párty doma. Rozhýbete tak celé tělo a při výběru správných písní to bude určitě zábava.

Také si můžete zazpívat si karaoke – není k tomu třeba speciální technika, stačí si pustit oblíbené písničky a zazpívat si s nimi, případně zkusit alternativu pořadu Tvoje tvář má známý hlas, budou se bavit nejen děti. 

Malé děti většinou není třeba do pohybu nutit- na rozdíl od dospělých nejsou přirozeně líné a cvičení i pobíhání venku je prostě baví. U starších dětí už ale může nastat problém a pokud se nechtějí hýbat samy od sebe a vy se obáváte o jejich zdraví, vyzkoušejte tipy jak motivovat děti ke cvičení tak, aby je sport bavil.

Dobrodružné hry na doma

Co takhle připravit dětem výpravu za pokladem? Nakreslete mapu domu a přidejte označení, kam jste schovali různé předměty, které děti dovedou až ke ztracenému pokladu. Můžete doplnit o nejrůznější úkoly, jako například otočte se vlevo, kde najdete další část k nalezení pokladu, nebo pojmout tuto aktivitu jako hádanky, při vyřešení se děti dostanou zase o kousek blíž k pokladu.

Když venku prší, můžete se vrhnout na domácí stanování. Udělejte si doma z polštářů a dek domeček, stan nebo teepee, můžete tak kempovat, i když počasí venku není příznivé. Zapojte děti do přípravy falešného ohniště a shánění “dřeva” na kterém si můžou opékat třeba špekáčky z papíru.

Společné kreativní hry pro děti na doma.
pixabay.com

Opičí dráha trochu jinak

Opičí dráha má nekonečně mnoho možností a velmi nenásilnou formou při ní rozhýbete celé tělo. Není na to třeba speciálního vybavení, stačí židle a další věci, které máte obvykle doma:

  • Židle se dají využít na přeskočení, podlezení, na oběhnutí jako u slalomu. 
  • Udělejte kotoul na podložce na zemi, případně na posteli. 
  • Dejte míček nebo trochu vody na lžíci, kterou si dáte do pusy a dojděte z jedné strany místnosti na druhou, aniž byste vodu vylili. 
  • Projít se přes místnost můžete také s knihou na hlavě, procvičíte krásně záda a krční páteř. 

Variantou opičí dráhy, která zabaví zejména starší děti, je prolézání sítí jako Spiderman. K této hře potřebujete jen provázek a dobře uspořádanou místnost, kde natáhnete provázek tak, aby jím děti mohly prolézat, samozřejmě bez dotknutí provázku, na provázek můžete přivázat rolničky nebo zvoneček, aby děti nemohly podvádět, můžou si tak zahrát na Spidermana, který prolézá svou pavoučí sítí.

Prolézání tunelem pro děti.
pixabay.com

Cvičení formou hry na doma

Bavila vás v dětství klasická hra na skákání panáka? Pokud nemáte možnost vyrazit ven a namalovat panáka křídou, slepte k sobě papír nebo využijte kartonu z krabic, namalujte panáka na něj, připevněte k podlaze, tak aby se papír nehýbal, neklouzal a nezpůsobili jste si úraz, vezměte knoflík místo kamínku a hra může začít. 

Pokud chcete své děti skutečně rozhýbat, můžete uspořádat posilovací závody o to, kdo vydrží nejdéle. K této hře postačí volný prostor, každý člen rodiny buď současně, nebo zvlášť (k tomu jsou potřeba stopky) postupně zkouší stát nejdříve na jedné noze, pak na druhé, dřepují, dělají sedy lehy, vyhrává ten, kdo vydrží nejdéle.

Pobyt na čerstvém vzduchu je samozřejmě velice důležitý, pokud ale počasí nepřeje, není nutné zoufat, i doma může být zábava. Vyzkoušejte i další domácí aktivity pro děti, u kterých se děti nejen zabaví, ale také podpoříte jejich kreativitu a týmového ducha.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X