Hyperaktivita u dětí lze zmírnit vhodným jídlem: zkuste oříšky a smoothie

Máte podezření, že vaše dítě trpí ADHD? Tedy poruchou pozornosti s hyperaktivitou? Nebo je u něj tato porucha již diagnostikovaná a vy si lámete hlavu nad tím, jak zmírnit její příznaky? Existuje několik jídel, které pomáhají se soustředěním, regulují hladinu cukru v krvi a ještě navíc jsou chutná a plná živin.

Hummus podporuje soustředění u dětí

Nejedná se sice o tradiční pochoutku, kterou by děti od svých rodičů vyžadovaly, ale tento pokrm, oblíbený zejména na Středním Východě, jim rozhodně prospěje. Hummus je vyroben z cizrny a dá se poměrně snadno připravit i doma. Je bohatý na železo a folát, neboli vitamin B9. Hummus zlepšuje průtok krve cévami a pomáhá se soustředěním. Podávaný s pita chlebem je ideální svačinou.

Je ovocné smoothie vhodné pro děti?

Které dítě by nemilovalo ovocné džusy. Jenomže, ty prodávané v obchodech jsou plné cukru, po kterém by hyperaktivní děti měly ještě více energie. Naštěstí existuje jednoduché řešení: domácí smoothie. Připravíte ho v mixéru a k jeho přípravě můžete volit pouze takové druhy ovoce, které vaše dítě miluje. Preferujte čerstvé ovoce před tím mraženým, protože k některému mraženému ovoce mohl být před zmrazením přidán cukr, kterému se chcete vyhnout.

Věděli jste, že syndrom ADHD se netýká jen dětí? Přečtěte si, jak rozpoznat prvotní příznaky hyperaktivity u dospělých a možnosti její léčby.

hyperaktivita a sport venku
pixabay.com

Ryby nebo oříšky a zdravé omega-3 mastné kyseliny

Další potravinou, která je nejenom bohatá na omega-3 mastné kyseliny, ale ještě navíc zlepšuje pozornost a paměť, je ryba. Skvělou variantou svačiny s rybou je celozrnný chléb s tuňákovou pomazánkou. Pokud váš potomek ale není milovníkem ryb, náhradou mohou být oříšky, chia semínka a divoká rýže.

Vajíčka a vliv na ADHD syndrom

Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin. Podle vědeckých studií pomáhají bílkoviny v boji proti prudkému zvýšení hladiny cukru v krvi, které mohou v dětech vyvolávat zvýšenou impulsivnost a hyperaktivitu

Studentská směs pro hyperaktivní děti

Skvělou pochoutkou nejen na cesty je studentská směs: kombinace oříšků, sušeného ovoce a čokolády. Připravte svým ratolestem tuto pochoutku na výlet. Jednoduše smíchejte různé druhy oříšků a sušeného ovoce. Studentská směs je skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny, která dokáže skvěle udržovat hladinu energie.

poruchy učení a soustředění u dětí
pixabay.com

Arašídové máslo

Posledním pokrmem, který milují děti i dospělí, je chléb s arašídovým máslem. Ovšem pozor, nakupujte pouze přírodní arašídové máslo bez přidaných cukrů. Tím byste dítěti naopak energii dodali.

Vyzkoušejte i další tipy na zdravé svačiny pro děti i dospělé, které si můžete snadno připravit do práce, školy i na celodenní výlet. 

Doufáme, že vám výše zmíněné tipy přijdou vhod a zachrání vás, až příště nebudete vědět, co svému hyperaktivnímu andílkovi nachystat ke svačině.

Zdroj: activebeat.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X