Houba reishi je právem nazývána houbou nesmrtelnosti. Vyzkoušejte její léčivé účinky i vy!

Již její název – reishi – dokazuje, že se jedná o cizokrajnou houbu. Pokud ji ale budete hledat v atlasu hub, skrývá se pod českým názvem lesklokorka lesklá. Tento název pochopíte ihned potom, co se na ni podíváte. Vypadá totiž doslova jako by ji někdo nalakoval. Kvůli své tuhosti je ale celá houba reishi nejedlá, nicméně její léčivé vlastnosti jsou nesporné. I přes její nahořklou chuť se z ní na poli léčitelství vyrábí sirupy, tinktury či čaje.

Zdravotní účinky houby reishi

Ve staré čínské medicíně se tato houba používala pro prodloužení života, proto ji Číňané také nazývají houbou nesmrtelnosti. Bylo vědecky prokázáno, že houba je plná všech esenciálních aminokyselin, železa a selenu a vitamíny B a dokonce i germánia, které působí protinádorově. Nesporné jsou také její účinky podporující imunitu. Navíc obsahuje i polysacharidy, které jsou díky svému působení podobné beta glukanům, jež známe například u hlívy ústřičné.

Cordiceps synensis

Nejenom houba reishi je zázrak moderní medicíny, skvělých výsledků na zdravotnickém poli osahuje také houba cordyceps sinensis. Jedná se o cizopasnou houbu, kterou byste našli růst pouze v horských oblastech.

Její účinky na naše zdraví jsou naprosto nesporné. Dokáže podporovat sílu a regenerovat celý organismus, a proto není divu, že díky legálním účinkům této houby překonala v roce 1993 skupina čínských atletů devět světových rekordů.

Nejvýznamnější složka cordycepsu je totiž corydepin, známý též jako deoxyadenosim – složka, která je součástí cyklu ATP. Díky tomu budete mít po její konzumaci mnohem více energie. Proto je tak oblíbená sportovci, kvůli jejím účinkům. Jednoznačně totiž zvyšují sílu a podporují nárůst svalů.

Pokud tedy chcete být silní a zdraví, na nic nečekejte a vyzkoušejte zdraví prospěšné účinky těchto zázračných hub.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X