Fotopast na ochranu majetku

Ochránit svůj dům nebo pozemek před zloději můžete různým způsobem. Jedinečnou pomůckou je fotopast na ochranu majetku. Právě účel použití je základním rozlišovacím parametrem, který dělí fotopasti na ochranu majetku a na fotopasti pro myslivce.

Pokud se fotopast používá ke sledování pohybu zvěře v lese, nevadí menší noční přisvícení či cvaknutí při spuštění přístroje. V případě pasti na zloděje by to ovšem znamenalo, že by nezvaný host byl upozorněn, takže by mohl fotopast zničit a v klidu vás vykrást. Proto je třeba se při výběru vhodné fotopasti zaměřit především na účel použití, což je hlavní rozlišovací znak. Chcete-li získat potřebné informace, najdete je na webu eshopu Fotopasti v sekci fotopasti na ochranu majetku. Tento obchod je přímým dovozcem a distributorem fotopastí těch nejlepších značek.

Podle čeho vybírat

Nejprve tedy musíte vědět, k jakému účelu budete fotopast používat, jelikož každý typ fotopasti má své specifické vlastnosti. V eshopu najdete jednak veškeré potřebné informace, které vám pomohou se ve fotopastích orientovat, a jednak je zde celá řada nejrůznějších typů. Od nejlevnějších přístrojů, až po nejdražší, které jsou také nejkvalitnější. Jedinečné jsou fotopasti na ochranu majetku, které jsou opatřeny tvz. GSM modulem. Je to zařízení, které přenáší pořízené snímky podle vaší potřeby buď na emailovou adresu v počítači, nebo do mobilního telefonu.

GSM modul vám tak umožní okamžitě reagovat a zalarmovat například policii. Pachatel tak může být přistižen přímo při činu. Pro ochranu majetku je důležitá také další vlastnost fotopasti, a sice naprostá nehlučnost a neviditelnost. Konkrétně to znamená, že fotopast pořídí snímek při pohybu nezvaného hosta, aniž by si ten něčeho všiml. Fotopast na ochranu majetku totiž nevydává naprosto žádný hluk ani záblesk. To je právě hlavní rozdíl mezi fotopastmi na ochranu majetku a fotopastmi pro myslivce. Při sledování pohybu lesní zvěře nevadí malé noční přisvícení, ani jemné cvaknutí.

Další parametry

Důležitá je také vzdálenost, která rozhoduje o kvalitě snímku. Na internetu se setkáte u řady fotopastí s údajem o dosahu až 20 metrů. To je sice pravda, ovšem s rostoucí vzdáleností bude snímek méně jasnější, takže identifikace zloděje bude obtížná. Ideální vzdálenost k pořízení jasné a zřetelné fotografie i v noci je pět metrů.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X