Podpořte zdraví a imunitu díky zásadotvorným potravinám

Alkalické nebo také zásadotvorné potraviny nám přinášejí úlevu při některých zdravotních obtížích neboť podporují detoxikaci organismu. Konzumace stravy bohaté na alkalické potraviny pomáhá snižovat hladinu pH v našem těle. Kromě toho tento typ potraviny může pomoci neutralizovat nadměrné množství kyseliny v těle, což může pomoci snižovat zánět v těle, který tvoří základ pro některá chronická onemocnění, jimž v současné době celá řada z nás čelí.

Mezi zásadotvorné potraviny patří ředkev, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, rajčata, mladý ječmen, chlorella, květák, mrkev, hrušky, zelný salát, fazole, banány, jablka, maliny, meruňky, syrové brambory, ořechy nesolené a nepražené, zelený a bylinný čaj, avokádo, med.

Odpovědi na některé otázky týkající se této skupiny potravin

Chutnají alkalické potraviny jinak?

Většina zásadotvorných potravin se řadí do skupiny superpotravin. Nemusíte se obávat, že by alkalická jídla chutnala kysele nebo měla nevýraznou chuť.

Mohou pomáhat alkalická jídla při hubnutí?

Je pravděpodobné, že pokud zahrnete více zásadotvorných potravin do svého jídelníčku, tak se sníží vaše hmotnost. A to díky tomu, že budete konzumovat přirozenou stravu s vyšším obsahem celozrnných produktů. Ve většině dietních plánů se nacházejí alkalická jídla.

Dají se alkalické potraviny tepelně zpracovávat?

Nadměrná teplota z nich může odstranit vitamíny a minerály. Ideální je konzumace těchto potravin v syrovém stavu nebo upravovaných v páře.

Mohou alkalické potraviny pomoci s diabetem?

Téměř všechna alkalická jídla mohou pomoci udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Důvodem je nižší obsah glukózy, oproti potravinám, které obsahují lepek a cukry. Většina diet určených pro diabetiky obsahuje pokrmy s vyšším obsahem zeleniny a luštěnin. Konzumace zásadité stravy může také výrazným způsobem snížit riziko výskytu cukrovky.

Může zásaditá strava pomoci v boji proti akné?

Výskyt akné může být ovlivněn také nezdravým stravováním, především pak rychlého občerstvení či potravin mastných a smažených, které vytvářejí kyseliny. Zásaditá strava poskytne tělu potřebné vitamíny, minerály, antioxidanty a další složky tolik potřebné pro zdravou pleť.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X