Algastin a astaxanthin

V tomto článku si vysvětlíme dva pojmy, s nimiž jste se možná setkali v souvislosti se zdravými doplňky stravy. Co je Algastin a co je astaxanthin?  Velmi stručně řečeno: Algastin je přípravek, který obsahuje velmi účinný přírodní antioxidant – karotenoid s názvem astaxanthin.

Distributor Bonaloka

Distributorem zdraví prospěšných produktů Algastin je firma Bonaloka s.r.o. a výrobcem je společnost Algamo. Společnost Algamo se specializuje na kultivaci, tedy pěstování, řasy Haematococcus pluvialis, která má v sobě vysoký podíl astaxanthinu, považovaného odborníky za jeden z vůbec nejsilnějších antioxidantů. Pokud tedy mluvíme o suché řase, hovoříme o ryze přírodním produktu. Přírodní astaxanthin je podle četných studií mnohonásobně účinnější než astaxanthin syntetický.

Velmi účinný karotenoid astaxanthin

Nyní se zaměřme především na astaxanthin, který je onou zázračnou látkou v Algastinu. Jedná se o přírodní karotenoid, vyskytující se především v organismech charakteristických svým červenavým zbarvením. Jsou to především plameňáci, humři a krevety, lososi, a v neposlední řadě již zmiňované řasy. Studie, které probíhaly v minulých letech, pak jednoznačně prokázaly, že astaxanthin je dosud nejsilnějším antioxidantem, který známe. Jak tedy pozitivně ovlivňuje naše zdraví?

  • Astaxanthin má pozitivní účinky na činnost srdce
  • Zlepšuje funkci svalů
  • Podporuje mozkovou činnost
  • Má pozitivní vliv na zrak
  • Zvyšuje obranyschopnost těla proti mikroorganismům
  • Má blahodárný vliv na pokožku
  • Snížení cholesterolu přírodní cestou

Jak to vlastně funguje?

Jakým způsobem ovšem astaxanthin pracuje v našem těle? Především odbourává volné radikály, což jsou látky negativně reagující v organismu a způsobující redoxní procesy. Volné radikály totiž mohou zapříčinit degeneraci buněk, a dokonce i celých tkání a způsobit i různé typy rakovinných bujení.

Rozhodně nebude od věci, když zde zmíníme, že antioxidant astaxanthin se nemusí vždy vyrábět přírodními postupy, existuje také syntetická produkce, kdy se využívá ropných derivátů. Umělá výroba ale není dosud zcela odzkoušena, zejména z pohledu bezpečnosti pro člověka a rozhodně syntetický astaxanthin nemá zdaleka takovou účinnost jako astaxanthin přírodní.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X