6 tipů, jak se správně a zdravě opalovat

Léto už je prakticky za rohem a sluneční paprsky začínají pomalu ale jistě přidávat na intenzitě. Přečtěte si 6 tipů, jak se opalovat, aby to bylo zdravé a přinášelo to vašemu organizmu co největší užitek.

Vsaďte na sprchové oleje

V prvé řadě je potřeba zaměřit se na správnou péči o vaši pokožku. To by ovšem mělo symbolizovat samozřejmost po celý rok. Zdravá pokožka disponuje přirozeným tukovým filmem, který ji chrání před nadměrným vysycháním a sluncem. Z tohoto důvodu lze rozhodně doporučit používat sprchové oleje a klasickým sprchovým gelům se spíše vyhýbat.

TIP: Trápí vás zdravotní potíže související s vaší pokožkou? Navštivte centrum čínské medicíny a pusťte se do alternativní léčby.

Po koupeli se natřete

Pokud chcete při koupeli zůstat u sprchového gelu, určitě poté alespoň důkladně natřete svoji pokožku. Ideální je panenský olivový olej, do kterého můžete přidat pár kapek přírodní levandulové esence.

Pozor na opalovací krémy

I když jste nejspíše zvyklí opalovací krémy před vstupem na slunce používat, měli byste zvážit jejich omezení. Ve většině případů totiž obsahují konzervanty, chemické látky a další přísady, které pokožku zatěžují a činí ji mnohem náchylnější k poškození slunečními paprsky.

Abyste se ochránili před spálením, vsaďte raději na panenský olivový olej s levandulovou esencí (esence však musí být stoprocentně přírodní, nikoliv konzervovaná).

Poslouchejte vaše tělo

Díky tomu snadno poznáte, kdy mu dělá pobyt na slunci příjemně a kdy je na čase přesunout se do stínu. Nesnažte se jej zmanipulovat, poslouchejte jej a řiďte se jeho signály.

Choďte často do bazén nebo do moře

V průběhu opalování choďte často do vody. V chladnější vodě se vaše pokožka zatáhne a celkově se stane mnohem odolnější.

Natřete se i po opalování

Jakmile sluneční paprsky opustíte, nezapomeňte opět pokožku hydratovat. Sáhnout můžete zase po olivovém oleji s levandulovou esencí, který pokožku příjemně uklidní a vyživí.

Více informací ze světa zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X