22 nejlepších potravin pro boj s celulitidou – 2. díl

Pokud jste zaznamenali celulitidu na pažích, hýždích, bocích, nohou, nebo dalších částech těla, je vhodné začít tento problém co nejdříve řešit. Již v minulém díle jsme nakousli seznam 20 potravin pro boj s celulitidou a dnes si představíme další. Pokud jste náš první díl vynechali, najdete ho ZDE.

Ananas

Ananas obsahuje enzym bromelain, který pomáhá při trávení proteinů. Má také pozitivní vliv na krevní oběh a to tím, že pomáhá rozložit fibrin nahromaděný v jemných cévách naší pokožky. Boj proti celulitidě můžete podpořit jeho pravidelnou konzumací. Kromě bromelainu obsahuje rovněž velké množství draslíku a vitamínu C.

Listy tuřínu

Tuřín je starobylou zeleninou, která byla kultivována na Blízkém východě již před 4 tisíci lety. Listy tuřínu mají vysoký obsah vlákniny, vápníku a vitamínu C. Pomáhají pročistit střeva a mají blahodárný vliv na pokožku. Kromě listů je velmi výživný i kořen, který obsahuje celé spektrum vitamínů. Kromě tuřínu je vhodné v jídelníčku nevynechat také zelí a brokolici.

Hrušky

HruškyHrušky podporují správnou funkci naší štítné žlázy a odtok toxinů, které zatěžují pokožku. Pravidelná konzumace hrušek je velmi prospěšná. Štítnou žlázu podporují zejména díky vysokému obsahu jódu. Štítná žláza je nezbytná, protože mimo jiného řídí bazální metabolismus a tím tedy rychlost spalování kalorií v klidovém režimu. Nedostatek jódu funkce štítné žlázy zpomaluje a projeví se obvykle nárůstem tělesné hmotnosti. Kromě jódu najdeme v hruškách i pektin, který je pro odplavování toxinů rovněž důležitý.

Sladké brambory

Sladké brambory by lidé s celulitidou rozhodně neměli v jídelníčku vynechat. Jedná se o velmi výživnou anticelulitidní stravu. Sladké brambory obsahují vitamin C, vitamin E, beta-karoten a kořenové proteiny, které, podle některých předběžných studií, mají výrazné antioxidační účinky. Sladké brambory rovněž podporují náš krevní oběh.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou tím nejlepším způsobem, jak nastartovat den. Jejich ranní konzumací snížíte počet kalorií spotřebovaných po zbytek dne. Jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a vlákniny, vitamínu B a zinku. Podporují pocit sytosti a zdravé zažívání.

Avokádo

AvokádoMnoho lidí se avokádu vyhýbá kvůli vysokému obsahu tuků a kalorií. Jedná se však o ideálního bojovníka proti celulitidě. Nedávný výzkum naznačuje, že obsažená kyselina olejová přirozeně potlačuje chuť k jídlu a tím přispívá ke snížení hmotnosti. Kromě kyseliny olejové zde najdeme vitamín C, vitamín E a komplex vitamínů skupiny B. V avokádu se nachází také tripeptid glutathion, jedná se o mimořádně důležitý antioxidant, který pomáhá odstraňovat toxiny z jater.

Borůvky

Borůvky obsahují velké množství antokyanů, rozpustných pigmentů které pomáhají neutralizovat enzymy, které ničí pojivovou tkáň. Zvyšují také účinky vitamínu C a pomáhají odplavovat toxiny z těla. Jedná se o ovoce s velmi vysokým obsahem vitamínu E.

Quinoa

Quinoa má nízký obsah kalorií a je plná bílkovin, což je vynikající pro hubnutí a poslouží jako alternativa k rýži či kuskusu. Quinoa obsahuje také osm esenciálních aminokyselin, z nichž všechny jsou potřebné pro zdravý růst a udržování svalové hmoty. Jedná se rovněž o bohatý zdroj manganu, hořčíku, mědi, železa a fosforu.

Semena pískavice

Semena pískavice jsou zdravá pro vysokou koncentraci rozpustné vlákniny zvané galaktomannan. Galaktomannan bobtná v žaludku, čímž se zvyšuje pocit sytosti, což podporuje hubnutí. Kromě toho jsou tato semena velmi dobrým zdrojem draslíku.

Chřest

ChřestPokud máte obavy z celulitidy, přidejte na svůj nákupní seznam chřest. Pomáhá posilovat cévy a regulovat krevní tlak. Najdeme zde vysokou koncentraci draslíku a aminokyseliny asparaginu. Chřest má močopudné vlastnosti a mnoho slavných hvězd se netají tím, že ho používají pro jeho schopnost snížení zadržování vody v těle a nadýmání. Chřest obsahuje také inulin, což je druh sacharidu, který podporuje správnou funkci střev.

Brokolice

Jedná se o jednu z nejideálnějších potravin proti celulitidě a to hned ze tří důvodů. Za prvé, brokolice obsahuje alfa lipoové kyseliny, které mohou pomoci zabránit kornatění kolagenu. Za druhé, brokolice je koncentrovaným zdrojem vitaminu C a vynikajícím zdrojem vlákniny. A za třetí, brokolice je jedním z nejlepších nemléčných zdrojů vápníků. I když naše tělo může absorbovat jen asi 60% vápníku v brokolici, stále je to slušná dávka.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X