Domácí šťáva z rozmarýnu a okurek: Zbaví vás příznaků artritidy a zlepší paměť

Pokud vás trápí artritida nebo špatná paměť, nabízí se přírodní řešení, které vám může pomoci. Šťáva z okurek a rozmarýnu je jednoduchým lékem, který má silné účinky a pomohl již řadě lidem.

rozmarýnuRozmarýn je stálezelená léčivá bylina, která je známá svými protizánětlivými vlastnostmi. Účinně inhibuje zánětlivé reakce v těle, tlumí příznaky artritidy a dokonce je ideální prevencí proti rakovině. Obsahuje vysokou hladinu vápníku, železa, vitamínu B6 a řadu antioxidantů. Rozmarýn byl zkoumán jako jeden z významných prostředků pro snížení hladiny kortizolu v krvi a pocitů úzkosti. Podle neověřených zdrojů dokáže již jeho samotná vůně zlepšit paměť až o 15%. To je důvodem, proč si ho stále více lidí pořizuje do interiéru.

Zatímco rozmarýn je skvělým bojovníkem proti zánětům, okurka s celerem působí jako diuretika, která pomohou z těla odstranit přebytek kyselých odpadů, které k zánětům přispívají. Pokud trpíte artritidou, nápoj konzumujte každý den. Ingredience jsou vybrány tak, aby byl nápoj maximálně účinný. Přidat do něj můžete i zázvor nebo kurkumu.

Recept

Ingredience:

  • 1 velká okurka
  • ¼ šálku čerstvého rozmarýnu
  • 2 jablka, ideálně odrůda Granny Smith
  • 4 stonky celeru

Postup:

Všechny uvedené ingredience dejte do odšťavňovače a šťávu vypijte.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X