Zdravotní problémy, které dokážete vyčíst z obličeje

Dají se z obličeje vyčíst zdravotní potíže? Podle Ayurvédy ano. Jasná a bezchybná kůže hovoří o vaší kráse a vnitřním zdraví. Kromě toho jsou hlavními prediktory zdraví pokožky návyky životního stylu a režim péče o pleť. Znamená to, že špatná výživa, chronický stres, deprese, nedostatek spánku, nadměrné kouření a konzumace alkoholu a poškození UV zářením jsou některé z hlavních příčin  kožních problémů.

Mapování obličeje je starobylá technika, která pochází z Ayurvédy a čínské medicíny a je založena na principu silné korelace mezi zdravím kůže a vnitřním prostředím našeho těla.

Díky mapování obličeje můžete vidět odraz tělesných orgánů

Čelo

Tato část obličeje je spojena s játry a žlučníkem. S čelem je spojena nervová a zažívací soustava, tudíž stres a špatné trávení mohou způsobovat potíže s kůží v této části obličeje. Pokud se objeví problémy s kůží v těchto místech, měli byste ze stravy vyloučit zpracované, mastné a sladké druhy potravin. Zařadit byste měli potraviny přirozeně čerstvé, ovoce a zeleninu, potraviny bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály, které zlepšují trávení. Je vhodné pít teplou citronovou vodu a pampeliškový čaj pro detoxikaci jater. Snažte se snížit stres cvičením jógy a relaxací.

Levá strana mezi obočím

Existuje souvislost mezi uloženými emocemi ve slezině a v této části obličeje. V případě, že uvidíte čáry v této části obličeje, může to znamenat nevyjádřené emoce, které jsou uložené ve slezině. Pomůže vám správná dýchací technika, cvičení jógy či reiki. Zbavíte se tak stagnující emoční energie.

Pravá strana oblasti mezi obočím

Tato obličejová zóna bývá často spojována s uložením emocí v játrech. Pokud tedy máte vrásky a kožní potíže v této části obličeje, mohlo by to naznačovat nevyjádřený hněv, který se drží v játrech. V tomto případě je vhodné snížit stres a negativní emoce pomocí relaxačních cvičení jako je jóga nebo reiki. Také byste měli omezit tučná jídla a konzumaci alkoholu.

Oči

Tato část obličeje je spojena se střevy, klouby a štítnou žlázou. Pokud bude mít vaše duhovka nadměrně bílé zbarvení, mohlo by to značit kloubní degeneraci. Pokud se kolem duhovky objeví lehce zabarvený prstenec, znamená to, že konzumujete větší množství slaných a sladkých potravin. V tomto případě zařaďte do vašeho jídelníčku potraviny s protizánětlivými účinky – zázvor, kurkumu, vlašské ořechy, tučnější druhy ryb, lněné semínko a snižte příjem potravin průmyslově zpracovaných, slaných a sladkých.

Oblast pod očima

Tato oblast je spojována s ledvinami. Pokud máte oteklá dolní víčka či otoky pod očima, může to znamenat, že nemáte v pořádku ledviny. V tomto případě dodávejte tělu dostatek tekutin, omezte kávu a alkohol, podporují dehydrataci organismu. Také byste se měli vyvarovat stresu a dopřát si dostatek spánku.

Tváře

Problémy s kůží v této části obličeje mohou naznačovat pomalý metabolismus a plicní problémy. Je potřeba praktikovat správnou techniku dýchání, abyste podpořili vyšší přísun kyslíku do těla. Vhodná je konzumace zeleného čaje a antioxidantů.

Nos

Existuje souvislost mezi touto oblastí obličeje a kardiovaskulárním systémem. Pokud se objeví kožní potíže v této části obličeje, můžete mít potíže s krevním tlakem. Zahrňte do své každodenní stravy olivový olej lisovaný za studena, ořechy, avokádo, tučné druhy ryb, lněné semínko nebo tahini. Vyhýbejte se konzumaci kávy a alkoholu.

Spodní ret

Je spojen se zažívací soustavou. Jakékoli problémy v této oblasti mohou naznačovat nesprávnou střevní činnost. Pokud se na spodním rtu objeví hnědé skvrny, může to znamenat nedostatek trávicích enzymů či poruchy trávení. Také se ve vašich střevech mohou objevit střevní parazité. Pokud máte bledé rty, může to znamenat rané stadium anémie. V tomto případě zvyšte konzumaci potravin bohatých na železo – zelená listová zelenina, červené druhy masa nebo luštěniny.

Jazyk

Tato část odráží funkce plic a případné přetížení toxiny. Postačí podívat se na povrch jazyka. Pokud se na něm objevují bílé kruhy směřující k prostřední či zadní části, můžete mít toxiny v oblasti střev. Pokud dochází k oděru vnějších okrajů jazyka, nefungují optimálně vaše plíce. V tomto případě proveďte přirozenou detoxikaci vašeho těla tím, že zvýšíte příjem vody, detoxikačních potravin, syrové zeleniny a ovoce. Pokud jde o optimální fungování plic, měli byste trénovat meditaci s hlubokým dýcháním a kardio cvičení.

Brada

Tato část obličeje odráží vaši hladinu hormonů a stresu. V tomto případě není vhodné používat komerční kosmetické produkty. Obsahují látky, které negativně ovlivňují endokrinní systém? Je vhodné snažit se o snížení stresu. Také je vhodný dostatek spánku a odpočinku.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X