Zásady zdravého hubnutí: málo cukru, více spánku a každý den procházka

Zázračných diet a receptů na hubnutí je plný internet. Stejně tak zázračných pilulek a prášků. Pokud ale chcete zhubnout trvale a následnou váhu si ponechat bez jojo efektů, vyzkoušejte následující tipy na hubnutí.

Omezte rafinované sacharidy

Nejprve si pojďme vysvětlit, co to vlastně ty rafinované sacharidy jsou. Jednoduše řečeno potraviny z bílé mouky a cukru. Cokoli předem zpracované, co si koupíte v obchodě zabalené v sáčku a rovnou sníte, je pravděpodobně nadupané právě rafinovanými sacharidy. 

Odolejte pokušení koupit si tu výbornou sušenku, nebo balíček chipsů. Pokud výrazně omezíte konzumaci cukrů, snížíte tím i svou chuť k jídlu a hladinu inzulinu v krvi.

jak omezit cukr
pixabay.com

Jezte více zeleniny, zdravých tuků a bílkovin

Zelenina je výborným zdrojem vitamínů a minerálů. Zařaďte do svého jídelníčku zejména brokolici, květák, špenát, kapustu, zelí, okurku a salát. Můžete ji sníst kolik chcete aniž byste nějak výrazně zvýšili váš kalorický a sacharidový příjem. 

Co se týče tuků, většina lidí z nich má obavu. Ale jde o to, jaké tuky konzumujete. Například olivový a avokádový olej jsou co se týče zdravotních benefitů pro naše tělo naprosté poklady. 

zelenina a hubnutí
pixabay.com

A do třetice: bílkoviny. Jejich množství ve vašem jídelníčku může mít vliv na vaši tělesnou hmotnost, a dokonce může ovlivnit i vaši chuť k jídlu. Pokud budete přijímat odpovídající kvantum bílkovin, nebude vás „honit mlsná“. Bílkoviny se nachází v mase, rybách a mořských plodech, vejcích a luštěninách.

Hýbejte se

Základní pravidlo, které jde ruku v ruce se zdravou stravou. Nemusíte se nutně stát běžeckým nadšencem a ve volném čase běhat maratony. Postačí každý den procházka, jednou týdně třeba plavání. Pokud jste sportovně založení, zkuste zařadit i jízdu na kole, zvedání činek a pořádné kardio.

cvičení na hubnutí
pixabay.com

Pár tipů závěrem

Pokud si chcete přesně odměřovat své porce a třeba si i vypočítat denní kalorický příjem vhodný přímo pro vás, není nic jednoduššího než si na internetu dohledat kalorické tabulky a zadat veškeré údaje (váha, výška, věk, pohlaví). Následně se dozvíte, jaký by měl být ten váš denní příjem. 

Můžete také vyzkoušet potraviny, které pomáhají hubnutí díky svému složení.

A pokud se děsíte toho, že se váš jídelníček drasticky změní, nebojte se. Dejte si klidně nohy nahoru a uvařte si hrnek kafe. Proč? Kofein urychluje metabolismus. A v neposlední řadě, dbejte na kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Nevyspalost také přispívá k přibývání na váze. 

Spánek je důležitý na hubnutí
pixabay.com

Zdroj: healthline.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X