Banány, kakao a vajíčka jsou skvělí přírodní pomocníci na hubnutí

Pravidelně běháte a cvičíte, ale kila ne a ne jít dolů? Možná byste měli přezkoumat svůj jídelníček, a pokud se v něm následující potraviny nevyskytují, je načase je začít konzumovat. Proč? Každá z nich vám dodá řadu zdraví prospěšných látek a podpoří vaše hubnutí.

Avokádo

Avokádo obsahuje vysoké množství zdravých tuků a snižuje hladinu cholesterolu. Podle vědců z Univerzity v Buffalu, kteří ve své studii zkoumali skladbu jídelníčku profesionálních běžkyň, by se mělo v jídelníčku žen objevit minimálně 31% tuku. Právě tuky totiž posilují svaly a klouby a fungují jako prevence proti zraněním.

Banán

Máte často křeče? Pokud ano, možná je to způsobeno nedostatkem draslíku, který pomáhá vstřebávat tekutiny. Ideální svačinou po fyzické aktivitě je banán, který je bohatý na draslík a rychle pomůže tělu znovu vstřebat potřebné tekutiny, které byly z těla vyloučeny potem. Pro představu: jeden střední banán odpovídá obsahem draslíku a sacharidů dvěma plátkům celozrnného chleba.

Banán je skvělým zdrojem sacharidů
pixabay.com

Bobule

Borůvky, maliny, ostružiny, brusinky. Všechny tyto lesní plody jsou nadupané antioxidanty, které pomáhají tělu v boji proti volným radikálům. Ale jak poznat ty nejvýživnější? Platí jednoduché pravidlo: čím tmavší mají plody barvu, tím jsou zdravější. Řiďte se tímto pravidlem až půjdete příště nakupovat.

Mrkev

Spousta z nás má sacharidy spojené s nabíráním váhy, ale sacharidů existuje několik druhů. Ty komplexní, obsažené mimo jiné v mrkvi, jsou pro naše tělo prospěšné. Našim svalům dodávají energii a kontrolují hladinu krevního tlaku.

Jak dosáhnout ploché bříško
pixabay.com

Celozrnné obiloviny

Ideální svačinou před fyzickou aktivitou jsou celozrnné obiloviny například v podobě celozrnných cereálií. Podobně jako mrkev v sobě obsahují komplexní sacharidy, ale oproti mrkvi ještě prokazatelně dokáží zvýšit váš výkon. A pokud se najíte před sportovním výkonem, snižuje se riziko toho, že se po tréninku přejíte.

Kuřecí stehýnka

Kuřecí a krůtí maso obsahuje bílkoviny, ale navíc dodá ženskému tělu ty správné živiny které potřebuje. Ptáte se které? Například železo, vitamin B a zinek. 

Kuřecí maso je zdrojem proteinů
pixabay.com

Hummus

Hummus neznamená pouze sacharidy, bílkoviny a nenasycené tuky. Podle výzkumů také dokáže předcházet rakovině prsu, což je skvělý důvod proč ho na svůj jídelníček zařadit.

Vajíčka

Lecitin, železo a cholesterol. Vajíčko je dobré palivo pro náš mozek a vaječná bílkovina je jednou z nejstarších užívaných ve sportu. A nebojte, po jednom vejci denně vaše hladina cholesterolu nestoupne až k nebi a nezabije vás. Naopak vám dodá látky potřebné pro vaše fungování. 

Proteiny z vajec
pixabay.com

Čokoládové mléko

Mléko samo o sobě je zdraví prospěšné. Vitamíny a minerály v něm obsažené, proteiny spolu s nízkou energetickou hodnotou z něj dělají skvělou surovinu. Ale mléko se lžící kakaa je výborný domácí regenerační drink. Pokud nevíte jaký koktejl si namíchat po cvičení, zkuste sklenku mléka se lžící kakaa.

Losos

Bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny, vitaminy B a D. Losos je vskutku zdravá ryba. Zejména obsah omega-3 mastných kyselin je důležitý, neboť ty si naše tělo neumí samo vyrobit a je potřeba je přijímat ve stravě. Existuje spojení mezi omega-3 mastnými kyselinami a břišním tukem, což znamená, že při posilování a tvarování břišních svalů by právě konzumace těchto kyselin mohla být nápomocná.

Losos-podporuje-hubnutí
pixabay.com

Vyzkoušejte také nejlepší jídla, která si dát před cvičením abyste podpořili spalování tuku a tvarování postavy.

Zdroj: womenshealthmag.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X