7 slibů sobě sama, které zlepší váš život

Po lepším životě touží většina lidí, ale ne každý učiní ten správný krok, který k němu směřuje. Tím prvním krokem může být slib a možná, že se dnešní článek stane tou pravou inspirací, proč si ho dát. Slib není legrace, je to vážná věc. Slib daný někomu jinému nebo sobě samému má velkou váhu. Než jej však dáte, zvažte, zda je jeho splnění reálné a dosažitelné. Přinášíme 7 slibů, které patří mezi nejzásadnější. Sliby sobě samému byste neměli porušit, rozhodují o vašem štěstí v životě.

1. Trávit dostatek času se svojí rodinou

Tento slib se pojí s náročnou prací a nedostatkem času na partnera či děti. Měli byste pochopit, že takovýto slib by neměla být jen slova, ale také skutek. Měl by být myšlený upřímně. Pokud jste příliš zaměstnaní, prvním krokem je naučit se říkat „ne“ pro nové úkoly. Nemusíte být jen vy ten, kdo musí jet na zahraniční pracovní cestu. Vaše rodina by měla být vždy na prvním místě, zvažte, co je pro vás prioritou, zde je to skutečně práce nebo rodina.

2. Šetřit finance

Občas každý z nás pocítí touhu užívat si života. Abychom cokoli získali, byt, dovolenou nebo cokoli jiného, musí většina z nás šetřit. Ne každý má to štěstí narodit se v bohaté rodině, která mu umožňuje nakupovat vše, co chce. Mějte na paměti, že ne všechno musíte mít, kupujte jen věci, které jsou pro vás nejen žádoucí, ale především potřebné.

3. Volit zdravější život

Život nabízí spoustu možností. To co děláme, ovlivňuje celý náš život a není pochyb o tom, že většina z nás jej chce prožít šťastně a ve zdraví. Ne každá situace, v níž se ocitnete, nabízí možnost volby, ale pokud ji máte, volte vždy to zdravější variantu.

4. Každou příležitost využít co nejlépe

Nikdy nenechte špatnou minulost, aby ovlivnila lepší budoucnost. Berte svoje chyby jako poučení. Snažte se vždy každou vám danou příležitost využít co nejlépe a ve svůj prospěch.

5. Tvořit smysluplné vztahy

Ať už se jedná o soukromé, společenské nebo čistě obchodní jednání, je důležité, aby mělo nějaký smysl. Lidé do našich životů přicházejí na krátkou nebo dlouhou dobu, někdy dokonce na celý náš život. Bez ohledu na to, na jak dlouho to bude, mělo by vám na každém vztahu záležet, neboť se objevil za nějakým účelem.

Právě díky smysluplným vztahům se budují spojenectví a starý zapomenutý přítel nebo spolupracovník se může zítra stát naším „spasitelem života“.

6. Být více v souladu s duševní stránkou

Možná vám tento slib připadá zbytečný, nedůležitý, ale opak je pravdou. Být v souladu s vaší duševní stránkou je uklidňující a obvykle to určuje rytmus pro váš život. Zjistěte, co vám může bránit v dodržování tohoto slibu a snažte se toho zbavit.

7. Být lepším člověkem

Tento slib může být odrazem vašeho života a věcí či činů, které jste udělali nebo naopak neudělali. Ať je důvod jakýkoli, tento slib je velmi důležitý. Hledání sama sebe vám tento slib pomůže plnit.

Závěrem:

Někteří lidé věří, že slib je dílem okamžiku nebo jej dávají pro zábavu. Pokud dáte slib komukoli a jakýkoli, vždy se jej snažte dodržet, jinak zklamete sami sebe.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X