Jak urychlit růst vlasů přírodně a bez chemie: tipy, které stojí za vyzkoušení

Víte, jak rychle rostou vlasy? Rychlost růstu vlasů se u každého z nás liší. V průměru se ale uvádí, že to je 1,5 až 2 centimetry za měsíc. Pokud se vám to zdá pomalé nebo se domníváte, že vám vlasy rostou mnohem pomaleji, může být na vině genetika i hormonální nerovnováha. Naštěstí ale existuje několik tipů na podporu růstu vlasů, který z nich zkusíte?

Vyhněte se nebezpečných dietám

Podle doktorky Lindsey Bordone, která se specializuje na dermatologii, neprospívá růstu vlasů držení extrémních, drastických a nevyvážených diet. Během některých diet totiž může docházet k tomu, že vaše tělo nepřijímá veškeré důležité látky a minerály a nebo je přijímá v tak malém množství, že tělo raději pozastaví růst vlasů, místo ohrožení životně důležitých funkcí.

Věděli jste, že nedostatek živin při hubnutí způsobuje nejen horší kvalitu vlasů a pleti, ale také chronickou únavu a celkovou ztrátu motivace? To je jeden z důvodů proč mnoho z nás u své snahy o redukční režim moc dlouho nevydrží.

Žena s dlouhými vlnitými vlasy.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Bílkovinami nejen k větším svalům

Bílkoviny nejsou skvělé pouze pro naše svaly, ale i pro růst vlasů. Obsahuje váš jídelníček dostatečné množství proteinů? Vyzkoušejte třeba některou chytrou kalorickou kalkulačku do telefonu a přezkoumejte svůj každodenní příjem. Pokud přijímáte bílkovin nedostatek, začleňte do své stravy potraviny s jejich obsahem.

Kromě bílkovin by měl váš jídelníček zahrnovat také důležité vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Patří mezi ně zejména tyto látky:

  • vitamin C, D a E
  • zinek
  • železo
  • mastné kyseliny omega-3 a omega-6

Zvláště na příjem zinku si dejte pozor. Jeho nedostatek totiž vede k intenzivnějšímu vypadávání vlasů, ale také lámání nehtů a špatný stav pokožky včetně častějšího výskytu akné. Zinek můžete konzumovat buď ve formě potravinových doplňků, ale najdete jej v dostatečném množství také v ořeších a semínkách, luštěninách, tofu a jiných sójových výrobcích nebo třeba rostlinném mléce.

Káva a čaj pro delší vlasy

Kromě toho, že vás kofein nakopne, vyšlo z průzkumů najevo, že je nápomocný i při růstu vlasů. Kávu můžete buď pít, nebo si koupit přímo šampon s obsahem kofeinu, který aplikujete přímo na vlasy. A pokud nejste milovníky kávy, kofein se také přirozeně vyskytuje v čaji, kakau nebo guaraně. 

Žena se středně dlouhými vlasy.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Esenciální oleje 

Máte rádi esenciální oleje? Aplikujte si je i do vlasů. Nejlépe před tím, že si vlasy umyjete. Vmasírujte esenciální olej do pokožky hlavy, promasírujte a nechte alespoň hodinu působit. Poté vlasy omyjte obvyklým způsobem. V odborných studiích se prokázalo, že nejlepších výsledků bylo dosaženo po mátovém a rozmarýnovém oleji.

Masáže pokožky hlavy

Máte rádi návštěvy u kadeřníka i kvůli tomu, že vám při mytí provádí masáž hlavy? Kromě toho, že jsou takové masáže příjemné, stimulují i rychlost růstu vlasů. Zkuste tedy svého partnera přesvědčit, aby vám pravidelně masíroval hlavu.

Vlasy jsou součástí naší identity a vizáže a proto je péče o ně důležitá. Dbejte tedy také na to, abyste jim dopřávali správnou péči. Při jakémkoliv fénování, žehlení čí kulmování používejte speciální vlasové přípravky, které snižují negativní dopad tepla na vlasovou strukturu. Opatrní buďte i při česání a jiných stylingových úpravách. Jezte zdravě, hlídejte si příjem minerálů, vitamínů a mastných kyselin a uvidíte, že vaše vlasy budou vypadat zdravěji a také rychleji porostou.

Přečtěte si také, jak zesvětlit vlasy přírodním způsobem bez použití chemie a nachystejte tak svoji hřívu na letní paprsky.

Zdroj: healthline.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)
Komentáře
  1. všude se píše co máme jíst na vlasy na hubnutí na metabolismus vždyt to je tak jednoduché jíst na co máme chut tělo si samo řekne co potřebuje kdybych měla žít podle toho co se všude píše no nazdar nepřežírat se aspon trochu cvičit a hlavně mít dobrou náladu vždyt s usměvem jde všechno líp i když vám moc do smíchu není

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X