Jak zesvětlit vlasy přírodně a bez chemie: zvládnete to i doma!

Potřebujete zesvětlit vlasy nebo zvýraznit odrůstající melír? Máte blond vlasy, ale přáli byste si, aby byly ještě světlejší? Než se rozhodnete navštívit svého kadeřníka, vyzkoušejte některé z následujících tipů jak zesvětlit vlasy přírodní cestou. Jsou tvořeny ze surovin, které najdete doma v kuchyni a zaručují viditelné výsledky. 

Jak zesvětlit blond vlasy citronem

Následující tip je vhodný pro blondýnky. Pokud byste použili citron na hnědé vlasy, mohli byste vytáhnout červené tóny, zrzavé vlasy by změnily odstín do růžova a černé vlasy by se nezměnily ani o píď. V čem tedy trik s citronem spočívá? Jednoduše smícháte svůj kondicionér s citronovou šťávou a použijete jako obvykle. Po několika umytích touto směsí si povšimnete viditelných výsledků.

VAROVÁNÍ: Rozhodně nepoužívejte samotnou citronovou šťávu. Její smíchání s pečujícím balzámem je klíčové, neboť samotná by mohla vlasy popálit a poškodit. 

Blednutí na slunci

Přes léto můžete vyzkoušet jednoduché zesvětlení pomocí slunečních paprsků. Zde ale berte v úvahu, že slunce vlasy ve skutečnosti nechává vyblednout. Proto si dobře rozmyslete, zda je vyblednutí opravdu vaším cílem. 

Pokud ano, před pobytem na slunci vlasy nastříkejte směsí soli a obyčejné vody. Soli stačí opravdu jen trošku, přibližně jen tolik aby výsledná tekutina mírně připomínala mořskou vodu. Slaná voda otevře vlasové kutikuly a tím umožní snazší přístup slunečním paprskům.

Blondýna na slunci v písku.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Jablečný ocet na vlasy

Další surovinou, která při smíchání s vodou pomáhá vlasy zesvětlit, je jablečný ocet. Kromě toho navíc vlasy odmastí a rozmotá zcuchané pramínky. Tuto metodu je ale nutné provést několikrát, než budou viditelné první výsledky. 

Mastící se vlasy ocení nejen ocet, ale i další přírodní péči, kterou si snadno vyrobíte doma. Přečtěte si jak správně pečovat o mastné vlasy, od výživy až po šampon.

Medová maska pro světlejší vlasy

Ne každému jablečný ocet voní, proto můžete vsadit na voňavou masku, která má také zesvětlující účinky. Zajímá vás, z čeho se skládá? Smíchejte dvě lžíce medu, 1 lžíci skořice a 1 lžíci olivového oleje. Výslednou pastu vetřete do vlasů a čekejte na zázrak. Med totiž obsahuje stopové množství peroxidu vodíku, které se v kombinaci se skořicí aktivuje a vaše vlasy tak mohou zesvětlit až o dva odstíny. Pokud vás napadlo, proč je v masce i olivový olej, když nemá žádný vliv na zesvětlení, má stejnou funkci jako kondicionér smíchaný s citronovou šťávou: slouží k hydrataci. Tuto masku nechte působit na vlasech alespoň čtyři hodiny. Abyste si neobarvili ručník, vlasy zakryjte igelitem nebo koupací čepicí.

Pokud chcete docílit přirozeného zesvětlení vlasů, kombinujte výše uvedené rady ještě před začátkem léta. Nezapomínejte, že nejkrásnější vlasy jsou ty, které jsou zdravé a lesklé. Proto konzumujte dostatek zdravých tuků, zinek, přírodní zdroje kolagenu a čas od času nechte vaše vlasy odpočinout od všech chemických kosmetických prostředků.

Žena si upravuje vlasy před zrcadlem.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Potřebujete své vlasy rychle upravit, ale nemáte dost času? Vyzkoušejte jednoduché triky jak vytvořit účes za 5 minut, i když opravdu nestíháte.

Zdroj: teenvogue.com 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X