Tipy, jak nahradit mléko

Chcete ze svého jídelníčku vyřadit mléko, které není tak zdravé, jak se dříve tvrdilo? Tápete, která mléka jsou nejvhodnější? I malé dítě ví, že mléko je jen pro „mimina“ a pití mléka jiného živočišného druhu není přirozené, přesto ho mnoho lidí pije, zejména Evropanů a zdravotní potíže na sebe nenechají dlouho čekat. Stále více lidí zjišťuje, že kravské mléko opravdu není pro lidský organismus to správné řešení a hledá alternativy, jak mléko nahradit. Potravin, ze kterých se mléko vyrábí existuje mnohem více, než jen ze známé sóji.

Rýžové mléko

Rýžové mléko má mírně nasládlou chuť a pokud vám chutnají klasické rýžové dezerty, zamilujete si také rýžové mléko. Mnoho prodejců má v nabídce také ochucené rýžové mléko, které jistě váš organismus nezatíží tolik jako kravské mléko.

Neochucené rýžové mléko můžete použít k dochucení omáček, polévek nebo použít při zapékání.

Mandlové mléko

Z ořechů se dá vyrábět mnoho věcí, možná byste byli překvapeni. Mandlové mléko má skvělou jemnou chuť a svou kávu s ním skvěle doladíte. Kešu ořechy se také hojně používaní k výrobě mléka a posledním hitem je sýr z kešu na způsob camembertu. Mandlové mléko je ideální k přípravě sladkých dezertů a koktejlů, ale skvěle chutná i bez ničeho.

Kokosové mléko

Kokosové mléko je velice oblíbené pro svou typickou nezaměnitelnou chuť. Osvěžující kokosové nápoje jsou vhodné k výrobě koktejlů a dezertů, ale také je můžete použít k dochucení polévek nebo omáček.

Pro zdraví a radost

Na webových stránkách prozdraviaradost.cz objevíte i další alternativy mléka, sýrů, ale také masa a salámů. Zapomeňte na konvence a odvažte se ochutnat něco nového, možná budete překvapeni. Kromě alternativ různých pokrmů, objevíte na stránkách mnoho dalších zdraví prospěšných produktů. Přírodní kosmetiku, jako je zubní pasta bez fluoru, různé druhy kávy nebo čajů, ekologickou drogerii a mnoho dalšího.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X