10 zdravotních přínosů pití whisky

Whisky bývala v minulosti nápojem kovbojů a stavebních dělníků, později zejména byznysmenů. V současné době je to však oblíbené pití lidí z různých společenských vrstev. Co kdybychom vám řekli, že whisky může podpořit vaše zdraví. Pokračujte dále ve čtení a zjistěte, jakým způsobem.

1. Udržuje funkce mozku

Studie z roku 2003 zjistila, že pití malého množství tohoto nápoje může zvýšit kognitivní výkon mozku a snížit šance na vznik Alzheimerovy choroby a dalších forem demence. Whisky navíc obsahuje kyselinu ellagickou, která pomáhá v boji proti volným radikálům.

2. Podporuje zdraví srdce

Vysoká hladina antioxidantů zjištěných ve whisky může pomoci snížit riziko vzniku srdečních problémů. Nápoj ředí krev, takže snižuje riziko vzniku krevních sraženin. Velmi malé množství whisky zabraňuje vzniku infarktu a podpoří správnou činnost srdce.

3. Bojuje proti rakovině

Přestože nadměrná konzumace alkoholu vede k mnohem většímu riziku rakoviny, mírná konzumace whisky, která je bohatá na antioxidant jako je kyselina ellagická, může pomoci v boji proti volným radikálům, které negativně ovlivňují metabolismus a způsobují celou řadu onemocnění a to včetně rakoviny.

4. Snižuje stres

Whisky uklidňuje nervy a zmírňuje stres, což je základní příčina mnoha zdravotních problémů. Malá sklenička uklidní nervy, zmírní stres a zlepší krevní oběh.

5. Prodlouží váš život

Whisky obsahuje velké množství antioxidantů a látek, které posilují imunitní systém, podporují fungování celého těla a zlepšují kvalitu života. Tyto látky navíc pomáhají zastavit volné radikály, které poškozují naše tělo. Prodlouží whisky náš život? Kdo ví?

6. Zlepšuje paměť

Stejné přínosy pro zdraví, které zabraňují vývoji demence a Alzheimerovy choroby, mohou pomoci zlepšit paměť. Pokud ovšem nekonzumujete větší množství, to se pak projeví ztráta paměti bez ohledu na věk.

7. Snižuje riziko mrtvice

Možná tomu nebudete věřit, ale whisky snižuje riziko mrtvice. Odbourává cholesterol v cévách a díky tomu zlepšuje cirkulaci a tím i normální průtok krve. Kromě toho sama žádný cholesterol neobsahuje. Také zabraňuje srážení krve.

8. Posiluje imunitní systém

Obsahuje vitamín C a antioxidanty, které stimulují imunitní systém našeho těla.

9. Zlepšuje trávení

Její nadměrná spotřeba může nenapravitelně poškodit celý trávicí systém. Ve velmi malém množství však trávení podpoří. Může pomoci zlepšit chuť k jídlu nebo zabránit potížím po konzumaci jídla.

10. Pomáhá proti nachlazení

Whisky vykazuje působivé výhody při boji s nachlazeními a bolestí v krku. Stejně jako ostatní druhy alkoholu, je whisky ve své podstatě antiseptická. Pomáhá zabíjet bakterie v krku a injektuje dávku živin a antioxidantů do krve. Jeden ze starobylých receptů používá whisky spolu s teplou vodou, medem a citronem jako silný lék při nachlazení.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X