Solné lampy – jaké mají výhody?

Na první pohled tyto lampy vypadají velmi moderně a krásně, takže není divu, že zatoužíte mít je doma. Když si je pořídíte, obvykle je využíváte na okrasu, zapálíte v nich svíčku a těšíte se z jejího vzhledu. Ovšem věděli jste, že tyto solné lampy mají široké možnosti pro využití? Může mít podstatné léčebné účinky, které pomohou a posílí vás a vaše zdraví. Ať už ji využijete jen jako bytový doplněk nebo další možnost pro příjemnou a útulnou atmosféru, obsahují sůl, která má pozitivní vliv na lidské zdravé a celkovou pohodu těla.

Minerály z hlubin Země

Solné lampy přírodní vypadají jako jednoduché svícny. Mají podobu hrubě opracovaného transparentního kamene a hodí se tak opravdu do každého interiéru a moderního vzhledu místností. A jak se vlastně materiál pro výrobu lamp získává? Těší se z velké hloubky, jde o pozůstatek pravěkého procesu tvorby Země. Jakmile se tento kus soli dostane na světlo a hrubě opracovává, získává svůj jedinečný a zajímavý tvar. Jeho přírodní podoba umí zaujmout velkou spoustu lidí. Díky tomu, že se nepoužívají žádné látky a jiné procesy při tvorbě, zůstává kus soli v co nejpřirozenější podobě a uchovává si tak své léčebné prvky.

Jak umí pomoci?

Solné svícny a lampy jsou známy už po staletí a mnoho lidí je aktivně na dennodenní bázi využívá. Do opracovaného kusu soli se vkládá svíčka nebo žárovka, případně se do misky přidá několik kusů soli a vzniká solný svícen. Vlivem zahřívání se uvolňují zdraví prospěšné látky. Jaké? Tyto lampy mohou pomoci protáhnout a zlepšit průchodnost dýchacích cest, udržuje je zdravé a plně funkční, um nastartovat krevní oběh, vyrovnávat se s přebytečným cukrem, zlepší spánek a podobně. Z široké škály si můžete pořídit jednotlivé druhy lamp, yoni vajíčkod, náramky, náhrdelníky, doplňky a mnoho dalšího.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X