Co se stane s vaším tělem po konzumaci banánu?

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších druhů ovoce na celém světě. Jsou ideální na cesty, jako zdravá svačina. Průměrně velký banán obsahuje velmi malé množství kalorií, velké množství živin, vitamínů (A, B6, C), minerálů (draslík, hořčík, měď, mangan), velké množství vlákniny a dokonce i malé množství bílkovin. Víte však, jaký je jejich vliv na naše tělo?

Co banán nabízí našemu tělu?

Banány nabízejí našemu tělu celou řadu výhod, podívejte se na některé z nich.

Zlepší zdraví trávicí soustavy

Banány obsahují vlákninu, která pomáhá zlepšovat trávení. Kromě podpory trávení pomáhá pektin v zralých banánech eliminovat těžké kovy a toxiny v těle. Banány jsou také považovány za účinné silné přírodní antacidy, které poskytují úlevu od problémů jako je pálení žáhy a kyselý reflux.

Podpoří soustředění

Banány jsou skvělá „potrava“ pro mozek. Díky obsahu vitamínů, minerálů a aminokyselin udržují aktivitu mozku na optimální úrovni. Vzhledem k obsahu vlákniny banány uvolňují energii pomalu, což pomáhá mozku zůstat v pohotovosti po delší dobu. Vysoká hladina draslíku nás udržuje více ostražitými a hořčík pomáhá mozku se soustředit.

Podpoří dobrou náladu

Banány poskytují jak tryptofan, tak tyrosin, aminokyseliny v těle, které jsou potřebné pro výrobu neurotransmiterů serotoninu a dopaminu (hormony dobré nálady).

Když vaše tělo dostane dostatečné množství těchto aminokyselin, lépe se soustředíte a zůstanete klidnější. Navíc dochází ke zmírnění stresu a pocitů úzkosti.

Podpoří zdraví srdce

Banány jsou, díky své vysoké hladině draslíku, superfood pro srdce. Draslík navíc pomáhá udržovat správnou hladinu krevního tlaku.

Budete mít více energie

Banány obsahují tři přírodní cukry – fruktózu, glukózu a sacharózu a jsou dobrým zdrojem vlákniny. Tento zdroj výživy poskytuje okamžitý a trvalý nárůst energie.

Začnete vypadat mladší

Pravidelná konzumace banánů vám poskytne řadu fytochemikálií, antioxidantů a dalších živin, které vyživují a oživují suchou pokožku a chrání ji před volnými radikály, které mohou vést k předčasnému stárnutí.

Podpoří hubnutí

Banány obsahují malé množství kalorií a velké množství vlákniny. To jsou dva faktory, které jsou velice prospěšné při redukci váhy.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X