Zapálený bobkový list má pro tělo výjimečné léčivé účinky

Není žádnou záhadou, že se celá řada běžných druhů koření používá pro léčbu, ale ne každý ví, jaký přínos má pro tělo bobkový list. Jeho zřetelná vůně má uklidňující účinky a jeho plnou sílu můžeme vyzkoušet například tehdy, pokud ho zapálíme.

Zdravotní přínos bobkového listu

bobkovy-listBobkový list je součástí tradiční přírodní medicíny již stovky let. Již staří Řekové si ho cenili pro své protizánětlivé a zklidňující účinky. Předpokládalo se, že by mohl pomoci s léčbou epilepsie. V současné době se již ví, že je i ideálním přírodním prostředkem pro snížení krevního tlaku, ochranou proti stresu a nespavosti, ale i prostředkem pro regulaci hladiny cholesterolu v krvi. Jeho zdravotních výhod lze využít, pokud se přidá do jídla nebo pokud ho v interiéru umístíme do nehořlavé nádoby a zapálíme. Jeho příjemné aroma se postupně rozšíří po celém domě. Zapálený bobkový list napomůže k navození pocitu relaxace, zklidnění mysli a k uvolnění svalů.

Bobkovým listem proti švábům

Jedná se zároveň o jeden z nejúčinnějších repelentů na šváby, takže můžete pomoci svému tělu a navíc se zbavit těchto nevítaných návštěvníků. Švábi nenávidí jeho aroma a pokud jste u sebe nějakého někdy viděli, rozmístěte bobkový list po domě. Nejlepší jsou sušené lístky, ty jsou účinnější, protože je jejich pach silnější.

svaby

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X