Naučte se uzdravovat tělo pomocí masáže chodidel

Mezi nejúčinnější léčebné nástroje je považována masážní terapie, protože bylo prokázáno, že tlak vyvíjený na určitých tělesných bodech dokáže uvolnit napětí a povzbudit tělo i mysl.

masaz nohouZaměříme se zejména na reflexní terapii. Její princip spočívá v tom, že masáží specifických částí těla, zejména rukou a nohou, můžete získat pozitivní výsledky u jiných částí těla. Největší vliv na naše zdraví má zejména masáž chodidel. Na chodidlech se nachází nejvíce nervových zakončení a masírováním jednotlivých bodů lze ovlivnit činnost různých orgánů, snížit stres, navodit pocit relaxace nebo dokonce zvýšit sexuální touhu. Masáž nohou dokáže rovněž zlepšit krevní oběh, zmírnit mnoho chorob, navodit tělesnou rovnováhu, eliminovat syndrom neklidných nohou, zlepšit spánek i stav naší pleti.

Jak masáž provádět

Masáž nohou je nejúčinnější, pokud se provádí každý večer před spaním. Neměla by trvat déle než 15 minut, nejideálnější je, pokud trvá 10-15 minut. Pro masáž lze použít přírodní masážní oleje, ty dokáží prožitek z masáže ještě více prohloubit.

Jak již bylo zmíněno, na chodidlech je mnoho nervových zakončení, jejich opačné konce jsou rozloženy po celém těle. Masáží tedy nestimulujete jen chodidla, ale i činnost jiných částí těla. Stisknutím jednotlivých prstů na nohou lze stimulovat různé orgány, například masáž palce má přímý vliv na mozek a plíce, masáž třetího a čtvrtého prstu zase dokáže zmírnit bolest zubů. Masáží malíčku lze snížit bolest ucha. To je jen malý výčet výhod, které může masáž nohou přinést. Masáž chodidel si lze provádět svépomocí, ale nejpříjemnější je tehdy, pokud ji provádí váš partner. Aby pro vás bylo nalezení jednotlivých bodů jednodušší, níže jsme pro vás připravili malý atlas, se kterým je jistě objevíte:

Reflexní mapa chodidel

 1. ReflexoterapieNosní dutina
 2. Krk
 3. Průdušnice
 4. Uši
 5. Oči
 6. Hlasivky
 7. Plíce
 8. Ramena
 9. Štítná žláza
 10. Bránice
 11. Srdce
 12. Slezina
 13. Slinivka břišní
 14. Nadledvinky
 15. Ledviny
 16. Příčný tračník
 17. Močový měchýř
 18. Tenké střevo
 19. Sestupný tračník
 20. Sedací nerv
 21. Kolena
 22. Stehna
 23. Kyčle
 24. Žlučník
 25. Játra
 26. Žaludek

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X