Sauna i u nás doma

Domácí sauna představuje v současné době moderní relaxační místnost, kterou je možné umístit nejen do rodinného domku, ale prakticky kamkoliv, i do panelákového bytu. Jako ideální je v rodinném domě například sklepní prostor, ale může to být i půda nebo vedlejší místnost s ložnicí. Saunu lze zkrátka umístit téměř všude.

Sauna a její blahodárné účinky

Něco málo o sauně věděli již dávno před námi staří Římané. Bylo to místo nejen pro očistu těla a duše, ale také to bylo a doposud i je to místo společenského setkávání lidí. Sauna svou pravidelnou návštěvou zvyšuje naši obranyschopnost a imunitu, pozitivně působí na naši duši a mysl, dokonale prokrví náš mozek i cévy. Jako další pozitivum můžeme uvést vhodnou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů, je vhodná pro jedince trpící revmatem a dýchacími problémy. Také z pohledu ženy je sauna velmi oblíbená neboť má příznivé účinky na naši pleť a pak zejména na pleť se sklony k akné.

Saunový modul

V současné době je několik možností, jak si takovou saunu pořídit u nás doma. jedním z nich je saunový modul, který lze zakoupit u každého odborného prodejce. Ten nám také zajistí montáž a poskytne veškeré instrukce k danému typu sauny. Takové sauny můžeme instalovat do každého prostoru a to i v panelákovém bytě, který nemusí být zrovna ten největší. Podmínkou ovšem je, že zde musí být bezproblémový přívod elektrické energie. Určitým pozitivem tady je, že tyto kabiny mohou zabrat pouze dva metry čtvereční. Tyto saunové moduly jsou dnes velice moderní, s příslušným vybavením a mohou být dokonce vyrobeny na zakázku. Je to jen otázka vkusu a požadavků zákazníka.

Sauna na míru

Další možností, jak si saunu pořídit je pozvat si na tohle všechno odbornou firmu, která nám saunu zhotoví přesně na míru například do sklepního prostoru. Takový prostor může být dokonce i v atypickém tvaru, takže nám vznikne originální sauna, kterou nelze nevyužít k dokonalé relaxaci našeho těla. Firma, která nám saunu zhotoví má jistě praktické zkušenosti a odborně nám poradí například i to, z jakého dřeva je saunu vhodné postavit.

Malý dřevěný domeček

Pokud máme svůj dům i se zahradou, můžeme mít saunu dokonce i na své zahradě v blízkosti vodního zdroje. Sauna pak vypadá spíše jako zahradní domeček, ale má své kouzlo. Musíme také pamatovat na to, že u takové stavby je třeba zdůraznit izolaci sauny, protože pokud sauna má nedostatečnou izolaci nebo dokonce velmi špatnou izolaci, máme tak objekt prakticky k ničemu. Jako vhodná izolace pro saunu se považuje kamenná vata, zvaná jako čedičová a dále pak klasická minerální vata. V současné době se ale také používá jako vhodný izolant PU panel, který je vlastnostmi vzdálený bratranec polystyrenu.

Vhodný materiál pro saunu

Dřevo je odjakživa výborným stavebním materiálem, ze kterého se vyrábí také nábytek. A proto je rovněž vhodné pro stavbu sauny a to nejen z vnější strany, ale také pro vnitřní vybavení.

Skandinávský smrk řadíme mezi klasické materiály, které můžeme využít právě pro stavbu sauny. cena je přijatelná, má světlou barvu a je velmi odolný.

Osika má světlé dřevo, je jemné a hladké, vyniká svou bezsukovostí a má doslova exkluzivní vzhled.

Hemlock nebo – li kanadská borovice je velmi odolné dřevo. Má světlehnědou barvu, je téměř bez suků a bez smůly.

Cedrové dřevo patří mezi ty luxusnější dřeviny, má výraznou vůni, odolává vlhkosti, je velmi trvanlivý a má máslovou barvu.

Makawiel

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X