Prostata? Všeobecné tabu

Pánové, běháte v noci často? Pro většinu mužů mohou být tyto noční běhy do koupelny první známkou zvětšené prostaty. Mezi další příznaky mohou patřit potíže se spuštěním proudu moči. A stejně jako šedé vlasy, zvětšená prostata je přirozeným vedlejším příznakem stárnutí. Potíž je v tom, že noční návštěvy toalety se stávají častějšími, nakonec stanou součástí každodenní rutiny.

Tento problém, který má několik jmen: zvětšená prostata, benigní hyperplazie prostaty nebo jednoduše BPH. Podle Národního informačního centra pro ledviny a urologické nemoci je nejčastějším problémem prostaty u mužů nad 50 let zvětšení prostaty. Ve věku 60. let trpí zvětšenou prostatou více než polovina mužů. Ve věku 85 let, počet stoupá na 90 %, podle American Urological Association (AUA). Existuje mnoho způsobů léčby zvětšené prostaty, navštivte svého lékaře, ten vám vysvětlí možnosti léčby, co od nich očekávat a případné možné nežádoucí účinky. K diagnostice příčiny problému s prostatou provede lékař rektální vyšetření, vaši anamnézu a v případě podezření na infekci provede bakteriální kultury a vyloučí rakovinu prostaty.

Příznaky a příčiny zvětšené prostaty

U mužů moč vytéká z močového měchýře močovou trubicí. BPH je benigní (nekancerózní) zvětšení prostaty, které blokuje tok moči močovou trubicí. Buňky prostaty se postupně množí a vytvářejí zvětšení, které vyvíjí tlak na močovou trubici, skrze kterou moč a sperma opouštějí mužské tělo.

Příznaky zvětšené prostaty:

  • Slabý nebo pomalý proud moči.
  • Pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře.
  • Obtížnost při močení.
  • Časté močení.
  • Naléhavost na močení.
  • V noci často vstávat a močit.
  • Močový proud, který se spustí a zastaví.
  • Nucení na močení.

Když se močový měchýř úplně nevyprázdní, vystavujete se riziku vzniku infekcí močových cest. Časem se mohou vyvinout i jiné závažné problémy, včetně močových kamenů, krve v moči, zánět prostaty, inkontinence a akutní retence moči (neschopnost močit). Náhlá a úplná neschopnost močit je důvodem navštívit lékařskou pohotovost. Ve vzácných případech se z BPH může vyvinout poškození močového měchýře nebo ledvin.

Akutní bakteriální prostatitida obvykle začíná náhle bakteriální infekcí. Může způsobit horečku, zimnici nebo bolesti. Bolest, pálení při močení, nebo můžete vidět stopy krve v moči. Okamžitě navštivte svého lékaře. Předepíše vám léky, abyste se cítili lépe.

Chronická bakteriální prostatitida je infekce, která se znovu a znovu vrací. Je to vzácný problém, který lze jen obtížně léčit. Někdy pomůže dlouhodobé užívání antibiotik. Chronická prostatitida, také zvaná syndrom chronické pánevní bolesti, je běžným problémem s prostatou. Může způsobit bolesti v dolní části zad, v oblasti slabin nebo na špičce penisu. Muži s tímto problémem mají často bolestnou ejakulaci. Mohou cítit potřebu častého močení, ale vyprodukují jen malé množství moči. Léčba tohoto stavu může vyžadovat kombinaci léků, operaci a změnu životního stylu.

DI-PROSTAN

DI-PROSTAN je doplněk stravy, který aktivně posiluje prostatu a močové ústrojí. český výrobek. Výroba probíhá za podmínek splňujících správnou výrobní praxi, moderní technologií, která zabezpečuje standard nejvyšší kvality.

GS Triomen Forte

GS Triomen Forte je přípravek vhodný pro muže, kteří aktivně pečují o svou prostatu, fyzickou a duševní vitalitu a záleží jim i na kvalitě jejich sexuálního života.

Prostenal Control

Prostenal Control kombinuje dobře zdokumentované a tradičně užívané rostlinné extrakty a živiny, které podporují celkové zdraví prostaty. Udržuje správnou funkci močových cest a má také příznivý vliv na sexuální aktivitu a výkonnost.

 

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X