Objevte zázračné zdravotní účinky lékořice

Znáte zdravotní účinky lékořice? Díky své sladké chuti je kořen lékořice často spojován s cukrovinkami, které však mnohdy obsahují jen jeho aroma. Ve skutečnosti obsahuje glycyrrhizin, sloučeninu, která je mnohem sladší než cukr. Kořen lékořice se po celá staletí používá k léčbě kašle, zmírnění podráždění sliznice a gastrointestinálních křečí. Lékořice je všestranná rostlina, která nám poskytuje spoustu zdravotních výhod. Podívejte se na některé z nich:

1. Úleva žaludečních vředů

Kořen lékořice má silné antibakteriální vlastnosti a může léčit žaludeční problémy včetně žaludečních vředů.

2. Přípravek proti bolesti v krku a na zmírnění kašle

Lékořice může výrazně zmírnit bolesti krku v důsledku nachlazení a kašle. Kořen působí jako expektorans a pomáhá eliminovat hlen.

3. Pomoc při pálení žáhy

Extrakty z kořene lékořice jsou velmi užitečné pro ty, kteří trpí kyselým refluxem a pálením žáhy. Navíc jsou skvělé pro léčbu nevolnosti, poruchy trávení a bolesti žaludku.

4. Pomoc proti stresu

Stres není pro naše zdraví dobrý. Díky nadměrné produkci dvou hormonů, kortizolu a adrenalinu, které se během stresu uvolňují, může stres způsobit různé nemoci.

Podle mnoha studií je kořen lékořice velmi prospěšný pro prevenci růstu rakovinných buněk. Navíc může chránit kůži a zuby, posílit imunitní systém a zmírnit příznaky menopauzy.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X