Důvody proč se nedaří hubnout: co dělat, aby šla kila dolů

Trápíte se při cvičení, jíte zdravě, bílý cukr jste neměli v puse ani nepamatujete, ale přesto kila ne a ne jít dolů? Možná, že děláte něco nevědomky špatně a nenapadlo vás, že by to s hubnutím mohlo nějak souviset. Ale nebojte, sepsali jsme seznam věcí, které mají na hubnutí veliký vliv, ale někdy jsou jednoduše přehlíženy. 

Spánek je základ hubnutí

Čím méně spánku, tím méně energie. Čím větší hlad, tím více kil navíc. Jednoduchá a zároveň pravdivá rovnice. Během spánku se naše tělo regeneruje a díky kvalitnímu spánku máme dostatek energie na další den. Obecně se doporučuje spát sedm až osm hodin denně. Nevyspalí lidé jsou navíc i protivní, mají málo motivace a existuje větší pravděpodobnost, že vynechají trénink. Zaměřte se tedy v první řadě na zdravý a dostatečně dlouhý spánek. 

Máte problémy s usínáním nebo se v noci budíte? Zařaďte do jídelníčku vitamíny a minerály pro zdravý spánek

spánek a hubnutí
pixabay.com

Stres brání zhubnout

Jste neustále ve stresu? To hubnutí také nepomáhá. Zaměřte se na vaše psychické zdraví a pokud je to ve vašich silách, přestaňte se stresovat. Začněte se například věnovat józe nebo meditacím. Pokuste se během dne najít vždy několik minut, kdy zpomalíte a budete se věnovat dechovým cvičením na zklidnění mysli. 

meditace a hubnutí
pixabay.com

Víkendové hřešení

Máte nastavený režim, během něhož od pondělí do pátku dodržujete jídelníček a cvičíte, ale o víkendech si „uděláte volno“? Pokud v tomto režimu jedete a o víkendu jste k nezadržení a sníte vše, na co přijdete, nebude to zrovna to správné řešení. 

Takzvané cheat days jsou během dodržování zdravé životosprávy v pořádku, ale, všeho s mírou. Dopřejte si třeba jednou za čas pizzu, kupte si dortík a dejte si svíčkovou na smetaně, pokud máte chuť. Ale nedávejte si od zdravého životního stylu pauzu pravidelně na celý víkend

jak hřešit při hubnutí
pixabay.com

Hubnutí jde pomalu

Změna vyžaduje čas. Nechtějte po svém tělu výsledky hned první týden snažení. Pokud nevidíte okamžité změny na váze, zařaďte do posuzování změn také měření pasu a boků krejčovským metrem. To se často jeví jako spolehlivější metoda, neboť úbytky na objemech nemusí být patrné z kilogramů. Nesrovnávejte se s přáteli. Každé tělo je jiné, každý metabolismus je jiný a hubnutí zabere čas. 

jak se měřit při hubnutí
pixabay.com

Zásady zdravého hubnutí

Hledáte spolehlivý recept na hubnutí? Spíše než zázračné metody a diety vám pomůže pravidelný řád a psychická pohoda. Tipy na každý den si můžete třeba pověsit na ledničku:

  • Soustřeďte se na svůj cíl: být zdravá a štíhlá
  • Buďte trpěliví, na ty nejlepší věci v životě si musíte počkat
  • Dopřávejte si kvalitní spánek (minimálně sedmihodinový)
  • Meditujte, odpočívejte, myslete sami na sebe
  • Občas si dopřejte nezdravé jídlo a vůbec si ho nevyčítejte
  • Hlavně se pokuste být v pohodě 

Nesnažte se pouze zhubnout, ale přijměte zdravější stravu a pravidelné cvičení jako součást vašeho nového já. Toho, které má rádo své tělo a s láskou o něj pečuje. Pokud budete své špeky nenávidět, nejenže se jich hned tak nezbavíte, ale špatná nálada se promítne i do dalších oblastí vašeho života. 

Přečtěte si i další nejčastější chyby při hubnutí, které možná můžou za to, že se ručička na vaší váze nehýbe. 

hubnutí a psychika
pixabay.com

Zdroj: verywellfit.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X