Proč byste si měli dát rozkrojený citron vedle postele?

Všichni víme, že citron je užitečný pro naše zdraví a to díky vysokému obsahu vitamínu C. Přidáváme jej do čaje nebo jím dochucujeme saláty. Víte však, že citron nabízí i další výhody? Pokud si položíte 1/2 citronu po obou stranách postele, můžete si vyčistit vzduch nebo vám může pomoci při relaxaci.

Podívejte se, co všechno citron umí

1. Čistí vzduch – kromě příjemné vůně má citron i antibakteriální vlastnosti, které mohou zničit mikroorganismy vyskytující se ve vzduchu, který tak udrží čistý.

2. Snižuje vysoký krevní tlak – citron je přípravek ideální pro léčbu vysokého krevního tlaku a dokonce i jeho vůně může mít na krevní tlak pozitivní vliv.

3. Pomáhá při relaxaci – citrusová vůně uklidní nervový systém, pomůže zmírnit stres a úzkost, podpoří relaxaci a klidný spánek.

4. Zlepšuje paměť a soustředění – každodenní vdechování citrusové vůně zlepší vaši paměť a podpoří soustředění.

5. Zlepší náladu – citronová vůně má pozitivní vliv na naši náladu a je to skvělý prostředek proti depresím.

6. Odpuzuje hmyz – rozkrojený citron funguje jako skvělý přírodní repelent, který odpuzuje nepříjemné mouchy, komáry a další hmyz, kterého se zbavíte bez chemikálií a přirozenou cestou.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X