Dopřejte svému tělu detoxikační koupel

Pokud máte rádi teplé koupele a potřebujete pro svoje tělo detox, udělejte si rozhodně čas.

Detoxikační koupele se využívají již po celá staletí, ne každý má totiž možnost zavítat do parní lázně. Domácí detoxikační koupele umožňují očistu těla v klidu a pohodlí domova. Také můžete ztlumit světlo nebo si zapálit nějakou vonnou svíčku a pustit si relaxační hudbu.

Pokud však máte nějaké zdravotní obtíže, raději detoxikaci konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Pro detoxikační koupel lze využít celou řadu snadno dostupných surovin.

Zázvor

Používá se po celá staletí pro podporu imunity, zklidnění trávicí soustavy a pro boj proti virům a bakteriím. Obsahuje antioxidační, antivirové, antibakteriální a protirakovinné sloučeniny. Zvyšuje tělesné teplo a díky tomu zahřívá naše tělo. Pro koupel lze použít jak čerstvý zázvor, tak i zázvor sušený. Vodu je potřeba použít o něco chladnější, než jste obvykle zvyklí. Pokud použijete čerstvý kořen, dejte do koupele půl šálku strouhaného kořene, v případě sušeného pak 1 polévkovou lžíci. Koupel by měla trvat asi 20 minut.

Éterické oleje

Pokud do běžné koupele přidáte některý ze svých oblíbených éterických olejů, proměníte ji v příjemnou a smyslnou radost. Pokud se cítíte vyčerpaně, použijte mátu peprnou, jste-li nachlazeni, vyzkoušejte eukalyptus. Pro relaxaci je vhodná levandule. Do koupele přidejte 20 kapek zvoleného oleje. Koupel by měla trvat 20 minut.

Mořská sůl

Obsahuje velké množství stopových minerálů a vápníku, který pomáhá hloubkově čistit póry a odstraňovat toxiny. Bromid zklidňuje podrážděnou pokožku, jód je nezbytný pro regulaci metabolických procesů. Postačí do koupele přidat 1/2 šálku mořské soli. Koupel by měla trvat 20-30 minut.

Mořské řasy

Můžete použít předem připravené směsi, které obsahují Bladderwrack (detoxikační bylina), jíl a řasy. Tato směs zlepšuje krevní oběh a pomáhá čistit tělní lymfatické tekutiny. Každé balení obsahuje podrobný návod. Koupel vždy trvá 20-30 minut.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X