Přírodní lék na poruchy trávení si vyrobíte z 5 ingrediencí

Snad každý někdy zažil nepříjemné pocity plného nebo podrážděného žaludku před spaním. Ty lze přičíst konzumaci těžkého jídla, jehož špatné trávení vede v mnoha případech k přerušení spánku, nahromadění žaludečních šťáv či k pálení žáhy.

Pokud jste u sebe opakovaně zaznamenali tyto příznaky, je pro vás určen lék ve formě nápoje, který si nyní představíme. Jeho hlavními ingrediencemi jsou kurkuma, zázvor a kokosové mléko. Tento lék je velmi účinný a léčí příznaky poruchy trávení, jako je pálení žáhy. Kromě toho, že podpoří váš metabolismus, tak vám pomůže i s hubnutím.

Jak fungují ingredience v nápoji

zazvorZázvor je v nápoji nenahraditelný. Mnoho studií prokázalo, že zázvor poskytuje četné blahodárné účinky v případě velkého množství zdravotních neduhů, včetně nevolnosti a zvracení, bolestí při menstruačním cyklu, syndromu dráždivého tračníku, migrény, vysoké hladiny cholesterolu, ranní nevolnosti, artritidy, diabetu, rakoviny, úbytku hmotnosti aj.

Kokosové mléko je bohatým zdrojem zdravých tuků a jeho antimikrobiální vlastnosti mohou v konečném důsledku zabránit problémům s trávením. Kokosové mléko také snižuje ztráty bílkovin, bojuje proti infekcím, zlepšuje metabolismus, spaluje kalorie aj.

Kurkuma má silné protizánětlivé vlastnosti a je velmi prospěšná při léčbě různých zdravotních problémů, včetně špatného metabolismu, boji proti bakteriím, špatnému krevnímu oběhu, problémů se žlučníkem, bolestí při artritidě aj.

Černý pepř je velmi důležitý, neboť stimuluje absorpci kurkuminu (aktivní složky kurkumy), který je zodpovědný za většinu svých vlastností.

cerny-pepr

Med obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerální látky a enzymy, které jsou velmi užitečné pro podporu trávení a zmírnění podráždění v trávicím systému.

Ingredience:

  • 2-3 cm kořenu zázvoru (nebo 1 lžička zázvorového prášku)
  • 2 šálky kokosového mléka
  • 1 lžička kurkumy
  • ¼ lžičky mletého černého pepře
  • 1 lžíce syrového organického medu

Postup:

Kromě medu zkombinujte všechny ingredience v míse. Dobře je promíchejte a následně dejte směs do kastrolu. Zde ji přiveďte k varu, dokud nezačne bublat. Poté snižte teplotu a vařte směs po dobu 5 minut. Nakonec přidejte med a směs vypijte, dokud je ještě teplá.

Nápoj pijte vždy hodinu před spaním, výrazně tím zlepšíte svůj celkový zdravotní stav a pomůže vám to probouzet se plni energie.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X