Ibiškový čaj je dokonalý nástroj k odbourání stresu

Homeopatické a přírodní prostředky si nacházejí své místo vedle tradiční medicíny. Jedním z těchto prostředků je i ibiškový čaj, který je velmi účinný především v boji proti stresu. Pokud jste byli na návštěvě v teplejších krajinách, pravděpodobně jste se s touto rostlinou již seznámili. Upoutá totiž vaši pozornost díky barevné škále nádherných, velkých květů.

Ibiškový čaj se vyrábí ze sušených částí květů – kalichů. U nás je čaj k dostání v čajových sáčcích. Také jej nalezneme v různých čajových směsích. Obsahuje velké množství vitamínu C a antioxidanty, které posilují náš imunitní systém. Užívejte si jeho výhody každý den.

Zdravotní přínosy ibiškového čaje

Ibiškový čaj může být zdravou alternativou v případě, že trpíte úzkostnými stavy či se u vás občas objeví obavy. Jeho používání k těmto účelům je doloženo již ve starověkém Egyptě.

Mezi další přínosy patří podpora zdraví srdce, snižování krevního tlaku, nižší riziko srdečních obtíží, podpora imunity a pomoc v boji proti rakovině.

Pokud se snažíte podporovat vaše zdraví, ibiškový čaj je výbornou volbou. Jedná se totiž o chutný nápoj, který neobsahuje kofein a podporuje činnost mozku.

Pokud máte rádi ibiškový čaj, můžete také vyzkoušet ibiškový extrakt, který obsahuje navíc polyfenoly, sloučeniny podporující dobré zdraví.

Přínosy ibiškového extraktu

Extrakt z ibišku v sobě soustředí celou řadu zdravotních přínosů. Tento silný extrakt je užitečný pro snížení rizika vzniku rakoviny a pro podporu celkového zdraví.

Mezi další výhody, které extrakt z ibišku nabízí, patří:

  • Snižování stresu a to pomocí přírodních antioxidantů, které se v extraktu nacházejí.
  • Snižování krevního tlaku a hladiny cukru v krvi. Také může působit jako prevence před vznikem cukrovky, pokud toto onemocnění máte v rodinné anamnéze.
  • Regulace metabolismu.
  • Podpora imunitní odpovědi a to opět díky přírodním antioxidantům, které jsou v extraktu obsaženy.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X