Domácí šťáva, která vám sníží cholesterol a pomůže s hubnutím

Pokud se zkombinuje špatná strava s nedostatkem spánku a pohybu, tak jdou kila rychle nahoru. Kromě tělesné váhy se zvyšuje i riziko kardiovaskulárních chorob. Nezdravý životní styl se na těle rychle projeví, ale naštěstí lze celý proces včas zvrátit změnou stravovacích návyků.

Pokud již nyní začínáte mít obtíže s cholesterolem, spánkem nebo obezitou, vyzkoušejte náš jednoduchý nápoj, který vám pomůže změnu k lepšímu výrazně urychlit.

Hlavní zdravotní výhody našeho nápoje:

  • Snižuje kyselost v těle
  • Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu
  • Je vhodný pro diabetiky pro regulaci hladiny cukru v krvi
  • Podporuje zdravý spánek
  • Snižuje množství škrobů a cukrů v těle, čímž podporuje hubnutí

Nápoj je vhodný i pro osoby s vysokým krevním tlakem, ten pomáhá snížit zejména grapefruit a celer. Nyní již k samotnému nápoji.

Recept na domácí nápoj

Složení:

  • 1 grapefruit
  • 2 stonky celeru
  • ¼ citronu
  • 1-2 cm kořene zázvoru

Instrukce:

Umístěte všechny ingredience do odšťavňovače nebo do mixéru. Pokud použijete mixér a směs na vás bude příliš hustá, můžete ji přecedit přes kus čisté gázy. Následně šťávu ihned vypijte, dokud je čerstvá.

Upozornění: Pokud užíváte nějaké léky, vynechejte grapefruit, mohl by mít vliv na účinek léčiv. Grapefruit není vhodné užívat zejména v kombinaci s některými léky na cholesterol (Mevacor, Lipitor, Zocor, Vytorin), antihistaminiky, léky na krevní tlak (Adalat, Procardia, Plendil, Nitrendipin), psychiatrickými léky (Halcion, Zoloft, zběhlý, Valium, Tegretol, Buspar), léky na potlačení imunity a viagrou.

Jak to celé funguje

Celer

Celer obsahuje sloučeninu 3-n-butyl-ftalid, která mu poskytuje svou jedinečnou vůni a chuť. Rovněž také snižuje krevní tlak. Stonek celeru je účinným diuretikem, které usnadňuje vylučování toxinů z těla. Jelikož toxiny filtruje přímo z krve, zvyšuje tím pružnost cév. Celer také snižuje zánětlivost v těle, zlepšuje integritu žaludeční sliznice, snižuje riziko vzniku žaludečních vředů, pomáhá bojovat s rakovinou i obezitou, je ideální prevencí diabetu a bojuje proti nespavosti.

stonek-celeru

Grapefruit

Grapefruit obsahuje flavonoid s názvem naringenin, který má schopnost udržet hladinu cholesterolu ve správné hladině, pomáhá léčit cukrovku a zabraňuje dalším metabolickým poruchám. Grapefruit zvyšuje oxidaci mastných kyselin, snižuje tvorbu cholesterolu a žlučových kyselin v játrech. Má také pozitivní vliv na funkce ledvin a hladinu cukru v krvi.

grapefruit

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X