Co s bradavicemi? Poradíme vám

Bradavice nejsou z estetického hlediska ničím příjemný, avšak především muži je příliš neřeší, na rozdíl od žen, které je berou jako vadu na kráse a nechávají si je odstraňovat. S bradavicemi můžete zajít ke kožnímu lékaři, který je zmrazí dusíkem nebo potře kyselinou salicylovou, případně použije laser či je vyřízne, i když od vyříznutí a zašití se již dnes upouští.

Zaskočit můžete i k chirurgovi. Anebo si je můžete odstranit sami a my vám dáme několik tipů, jak na to.

Zkuste třeba

Česnek – odkrojený plátek česneku přiložte na pět minut na bradavici, sice to pálí a smrdí, ale měla by do dvou dnů odpadnout.

Ananas – šťávou z čerstvého ananasu potírejte pět dní bradavici, snad zmizí…

Ricínový olej – prstem olej 2x denně vmasírujte do bradavice, do pěti dní by měla zmizet.

bradavice

Banánová slupka – kousek slupky za pomoci leukoplasti vnitřní stranou přiložte na bradavici, a to opakujte každých 12 hodin.

Citron – přiložte na bradavici citron a zavažte a ponechte ho tam do doby, než vyschne a opakujte až do chvíle, kdy se bradavice vyloupne.

bradaviceVlaštovičník – prý tutovka, stačí několikrát denně potírat bradavici až do té doby, než upadne.

Mějte však stále na paměti, že to jsou „babské“ rady, takže opatrně, zvláště u použití česneku. Aby se váš stav spíše nezhoršil.

Raději do lékárny

Pokud se chcete vyhnout „babským“ radám a i lékaři, můžete léčbu zkusit řešit přes lékárnu, kde je dostatek prostředků, jenž by vám měly od bradavic pomoci. Můžete si ji např. sami zmrazit přípravkem Wartner CRYO, po kterém by vám bradavice nejdéle do 14 dnů měla odpadnout.

Každopádně platí, cokoli se vám na bradavici nebude zdát, navštivte lékaře, není se čeho bát. Léčba není drastická a ani nesnesitelně bolestivá.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X