Pravidla spokojeného vztahu vám pomohou udržet partnera na celý život

Také si čas od času kladete otázky typu jak si udržet dlouhodobý vztah, je se mnou partner stále šťastný, nebo můžeme něco zlepšit? Přemýšlíte, co udělat pro dlouhodobou spokojenost ve vztahu? Odpovědi na některé z těchto otázek nejsou lehké. Závisí na každém z vás jako na individualitě a na vašem chování vůči partnerovi, ale přesto vám může stačit se držet pár chytrých bodů a můžete mít vyhráno!

Pravidla slušného chování ve vztahu

Používejte ve vztahu slova jako děkuji, prosím, promiň, nemáš zač. Přestože se jedná o samozřejmost, muže i ženu vždy potěší více prosba o pomoc než pouhý rozkaz, aby něco udělal. Tyto slova partnera ujistí o vaší lásce a dodají mu pocit, že je stále milován

jak na spokojený vztah
pixabay.com

Pryč s nudou v manželství

Nuda vede k nespokojenosti zejména v dlouhodobém vztahu. Najděte si něco nového, co společně můžete sdílet. Společné objevy vás mohou spojit a činit vás šťastnějšími. Přidejte si do společného programu výlety, cvičení, zájmy nebo třeba filmové pátky.

Uznat problémy způsobené jeho chováním

Nejste schopni řešit problémy? Raději mlčíte, potlačuje agresivitu a využíváte odpovědi typu všechno je v pořádku? To je velká chyba, které může váš vztah zničit! Každý je rád, pokud ten druhý své problémy vyjeví, rozpozná, poukáže na ně a společně je vyřešíte. Pokud partnerovi nedáte jasně najevo, co vám vadí, nemůžete očekávat, že se to změní.

Důležitá je zde ale zdvořilost – poukažte na změny, které ve vztahu rádi uvítáte, ale vždy zdvořilým způsobem. 

pravidla dlouhodobého vztahu
pixabay.com

Jak vyřešit hádku s manželem

Neexistuje pár, který se za všech situací na všem hladce dohodne. Proto je třeba naučit se konstruktivně argumentovat a věřte, že v některých situacích je hádka lepší než nekonečné dusno. Osvojte si dobře pravidla hádání. Když se situace zhoršuje, dejte si od hádky na chvíli pauzu. Nechte svého partnera dokončit myšlenku celou větou, nesmí vám jít jen o “vítězství”, ale řešení daného tématu. Nevcházejte do hádky, pokud jste naštvaní, emoce vám můžou zatemnit mysl.

Naučte se ve vztahu obchodovat

Nikdo nemá rád nadiktované požadavky. Přestože někdy chcete určitou věc jen vy, i ve vztahu by měl vyhrávat kompromis. Pokud si od partnera něco přejete, ale nejste si jisti jeho souhlasnou reakcí a chcete se vyvarovat konfliktu, nejjednodušším způsobem je nabídnout něco na oplátku. Nejedná se o taktiku, ale umění diplomacie.

jak pěstovat lásku
pixabay.com

Dvě hlavy jsou chytřejší než jedna

Když jste ve vztahu, tvoříte pár, jedno tělo, jednu duši, jste taková malá souznící koalice. Je tedy mnohem jednodušší řešit problémy společně, než jako jednotlivci. Pokud budete táhnout za jeden provaz, společně vše překonáte!

Nezapomínejte na komplimenty

Není třeba to předstírat a lhát, ale určitě musí být na vašem partnerovi spousta věcí, které se vám líbí, takže je nezapomeňte čas od času zmínit. Tento trik ho bude motivovat k tomu, aby vám vrátil kompliment, nebo se bude více snažit uchovat tyto věci, které si ceníte.

jak vyznat lásku partnerovi
pixabay.com

Ovládejte svoji žárlivost

Mírná žárlivost může vztahu prospět, neboť ukazuje, že vám na někom opravdu záleží. V některých případech je ale zbytečná a může snadno poškodit váš vztah. Naučte se ji ovládat, více svému partnerovi důvěřujte a projevujte si lásku, která vás ubezpečí o tom, že žárlivost je zbytečná.

Chcete vyzkoušet i další osvědčené rady do života? Přečtěte si pravidla dlouhodobého vztahu, která můžete začít dodržovat ještě dnes!

Zdroj: lifehacks.io 

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X