Co dělat, aby vám vztah vydržel až do smrti

Ne každý se chce vázat na celý život. Jak se to ale daří párům, které to tak chtějí? Vědci začali odhalovat zvyky a chování, které podporují dobré vztahy a pomohou vám k tomu, jak si skvělý vztah udržet co nejdéle. V článku najdete několik tipů.

Mluvte s partnerem

Ve vztahu musíte především mluvit. Komunikace je tím největším pilířem vztahu. Pokud spolu nebudete mluvit, nebudete o sobě nic vědět a nebudete si moci ani dělat drobné radosti. Je to nejčastější důvod k rozchodu. Sledujte také neverbální komunikaci partnera. Podle jeho chování zjistíte, jestli o vztah stojí nebo už pro nemá význam. 

Než odejdete do práce nebo když z ní dojdete domů, dejte si s partnerem hrnek kávy nebo čaje. Popovídejte si, jaký byl pracovní den nebo co vás ten den čeká. 

jak komunikovat s partnerem
pixabay.com

Řekněte, co přesně chcete

Obviňování ve vztahu bez jasného důvodu také není dobré. Pokud vznikla nejasnost, nejdříve zjistěte, jak to vlastně partner myslel. Také není pravda, že oba lidé v páru myslí stejně. Vždy tak podejte vysvětlení, pokud není partnerovi jasný váš názor na věc. Snažte se být ve svých přáních i výtkách konkrétní, jedině tak zabráníte nejasnostem a zbytečným zklamáním.

Domluvte se na kompromisech, co se týče domácích prací a podobných činností. Jen tak se pak nebudete zbytečně dohadovat, což by mohlo mít špatný vliv na vztah. 

Jak si udržet vztah
pixabay.com

Rozmazlujte se navzájem

Společně hledejte věci, které vás sblíží. Stačí si zajít na sport, který jste ještě nezkusili nebo si uvařte jídlo, které jste vždycky chtěli ochutnat. Rozmazlování je silný způsob, jak svému partnerovi dát najevo náklonnost. Menší drobnosti jako dárky nebo hezká gesta nikoho neomrzí. 

Samozřejmostí ve vztahu by měly být vzájemné komplimenty. Jestli chcete vztah udržet a neupadnout do stereotypu, je nutné si stále připomínat ty krásné začátky.

Jak si udržet spokojené manželství
pixabay.com

Dopřejte si čas sami na sebe

Stejně důležité jako společné zážitky je možnost udělat si čas jen pro sebe. Každý by měl mít vlastní koníčky, potom se znovu můžete těšit domů ke svému partnerovi. Setkejte se se svými přáteli, sportujte nebo se věnujte manuální činnosti. 

Jak najít čas na sebe
pixabay.com

Buďte nejlepší přátelé

Přátelství je aspekt, bez kterého by vztah nebyl. Vědci také zjistili, že šťastné manželské páry sdílejí své povinnosti stejně často jako zábavné okamžiky. Pokud se vašemu partnerovi něco podaří, radujte se z jeho úspěchu společně s ním. Dáte tím najevo, že vám na něm záleží. Nezáleží na tom, jak velký ten úspěch je. Podpora partnera je důležitou složkou ve vztahu, bez které by nemohl fungovat. 

Jak si udržet lásku
pixabay.com

Zdroj: brainfodder.org

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X