Pozoruhodný turmalín vám uleví od bolesti

Turmalín je krystalický minerál, který se vytvářel po desítky let při vulkanických erupcích. Vyskytuje se v různých barvách a jeho název pochází ze Srí Lanky ze singhalského slova „touramali“ – různorodý drahokam.

Skládá se z různých prvků a sloučenin, patří mezi ně například oxid hlinitý a křemičitan dvojvápenatý, oxid hořečnatý a železitý, oxid křemičitý, hliník, železo, draslík a sodík, silikáty a další.

Další jeho název je očišťující kámen a to díky schopnosti pohlcovat prach a drobné částice ve svém okolí. Je to především kvůli jeho povrchu, na němž se při určitém tlaku vytváří elektrický náboj.

Různými věděckými výzkumy bylo zjištěno, že pokud se turmalín rozemele na prášek, tok energie se tak zvýší. Ze směsi drcených krystalů bylo vyrobeno vlákno, které se použilo pro léčebné účely.

Jak turmalín funguje

Díky rezonanci s magnetickým polem lidského těla se turmalín sám ohřívá, dochází k vytvoření nízkofrekvenčního magnetického pole, které vyzařuje dlouhovlnné infračervené paprsky a anionty. Díky těmto aktivitám vzniká hloubkový tepelný účinek.

Turmalínové samozahřívací produkty

V těchto produktech jsou zapracovány mikrokrystalky turmalínu a jsou tak využívány jeho vlastnosti.

Turmalínové produkty vám pomohou zbavit se od bolesti v zádech a to díky okamžitému teplu bez energie, které přináší úlevu od bolesti a prohřeje organismus.

Turmalínový bederní pás má dvojí efekt – jednak funguje jako podpora těla, ale má vliv i na redukci hmotnosti v oblasti břicha. Také může zabránit zranění páteře a při správném cvičení napomáhá modelovat oblast břicha.

Turmalínové pásy pomohou zmírňovat nejen bolesti hlavy a zbaví vás celé řady problémů.

Výhody textilu s turmalínem

Hlavní výhodou je samozahřívání. Při běžné tělesné teplotě turmalínová tkanina absorbuje okolní energii, která pak následně působí na organismus – dochází k aktivaci buněk, zlepšení lokálního prokrvení a tím pádem i lepšímu zásobování organismu kyslíkem. Organismus se zahřívá, upravuje metabolismus a zvyšuje svoji imunitu.

V nabídce je celá řada produktů – turmalínové ponožky a rukavice, bederní a krční pásy, ortézy na kolena a klouby.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X