Víno je zdravé, pomáhá hubnutí a dokáže nahradit i pleťové tonikum

Milujete víno? Je večerní sklenka vína s přáteli či k dobrému jídlu je vaše oblíbená kratochvíle? A co kdybychom vám řekli, že víno má pozitivní vliv také na krásu? V následujících řádcích se dozvíte, proč je dobré dopřát si sklenku vína denně a jaké účinky to může mít na váš život.

Víno je přírodní tónovač pleti

Kyselina vinná obsažena ve vínu sjednocuje tón vaší pleti. A nejen to. Také má antibakteriální účinky a je výborná pro problematickou pleť. Alespoň to tvrdí dermatoložka Marina Peredo. Pokud o tom pochybujete, vyzkoušejte si to sami na sobě. Stačí pokapat vatový tampon pokapat trochou vína a vetřít do pokožky obličeje.

Potrpíte si na kvalitní kosmetiku? Vyrobte si vlastní přírodní peeling na obličej i tělo, který vaši pokožku skvěle pročistí i bez chemie.

Víno a kosmetika
pixabay.com

Hubnutí a pití vína

Je obecně známo, že alkohol má vysoký obsah cukrů. Nebudeme vám tvrdit, že víno žádný cukr neobsahuje. Ale pokud vyrazíte někam do společnosti a zůstanete u popíjení vína, je nižší pravděpodobnost, že přiberete. Když byste se totiž rovnou vrhli na pití koktejlů, u jednoho byste rozhodně zůstali. Zatímco pokud si dáte víno, budete obsah sklenky pomalu usrkávat a vydrží vám mnohem déle než třeba sklenka Manhattanu.

Ideální volbou je bílý vinný střik, který díky sodě s bublinkami nejen zdvojnásobí objem drinku, ale bublinky také zaplní váš žaludek.

Pokud vás zajímají přesná čísla, 2 dcl suchého bílého vína mají cca 526 kJ, půllitr světlého piva 10° potom zhruba 775 kJ a pokud jde o zmíněné koktejly, 300ml piňa colady obsahuje asi 1227 kJ a oblíbený Aperol Spritz o objemu 300 ml vám dodá okolo 1131 kJ.

alkohol a hubnutí
pixabay.com

Červené víno a zdravé cévy

Bylo dokázáno, že látky obsažené v červeném víně zvané flavonoidy mají pozitivní účinek na naše cévy. Flavonoidy nejenom že cévy regenerují a zpevňují, ale také je rozšiřují což má za následek, že do našeho mozku proudí mnohem více krve a díky tomu nám to lépe myslí.

Sklenka vína denně prospívá našemu zdraví hned několikrát. Funguje jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám, podporuje tvorbu červených krvinek a předchází vzniku rakoviny.

červené víno a tvorba krvinek
pixabay.com

Sklenka červeného zajistí rychlé usínání

Slupky červené vinné révy obsahují látku, která je velice podobná hormonu spánku – melatoninu. Ačkoliv se doporučuje nepít před spaním, v případě červeného vína můžete udělat výjimku. Sklenka červeného kvalitního vína před spaním vás příjemně unaví a vy si tak následně dopřejete klidnou noc plnou kvalitního spánku

Vyzkoušejte i další tipy jak rychle usnout a probudit se ráno odpočatí a připravení na produktivní den.

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X