Víte, co znamená pojem psychosomatika? Přečtěte si, jak funguje a proč je pro nás obrovským přínosem. V článku vám vše vysvětlíme na konkrétním příkladu.

Co se skrývá pod pojmem psychosomatika

Psychosomatika symbolizuje běžnou součást života každého z nás. Vysvětlit si to můžeme třeba na příkladu bolesti v bedrech. Takový problém může fyzicky spočívat v oslabení ledvin a horkosti srdce a jater. Pravá příčina má však vždy psychický původ. V tomto případě se bude jednat o chladný vztah vůči sobě samému a nadřazení systému nad sebe.

A přesně to se skrývá pod pojmem psychosomatika. Znamená to, že veškeré fyzické potíže mají svůj původ v psychice.

TIP: Trápí vás nějaké zdravotní potíže a chcete se jich efektivně zbavit? Navštivte ordinaci celostní a čínské medicíny.

Jak to všechno funguje?

Vraťme se ještě k našemu příkladu s bolestí v bedrech. Nedostatečnost ledvin obvykle vzniká ve chvíli, kdy člověk ztrácí smysl pro to, co dělá. Ale přesto to dělá dál. Například žena, která se zarytě musí starat o celou domácnost sama, i když má v rodině schopné pomocníky. A chce se nyní začít realizovat v něčem, co si celou dobu přála dělat.

Problém je však v tom, že uvěřila, že její hodnota spočívá pouze v zajišťování chodu domácnosti. Nedělá ji to spokojenou ani šťastnou. Dělá to již jen a pouze ze zvyku. Každý den se k tomu nutí a vadí jí, že ostatní její snahu berou jako samozřejmost.

Kvůli tomu následně vznikne nedostatečnost ledvin spojená s horkostí srdce a jater, což se projeví právě ztuhlostí a bolestí beder a dalšími zdravotními potížemi.

Psychosomatiky bychom si měli vážit

Popisovaná psychosomatika by se právem dala zařadit mezi to vůbec nejcennější, co v životě máme. Nemoc není něco, co přijde znenadání. Právě naopak. Než nemoc propukne, pěstuje si ji v sobě člověk dlouhá léta. A pokud nemoc bují stále dál, člověk si nejspíše nedokázal správně vyložit informaci o stavu mysli, které mu tělo zprostředkovává.

Pro více informací ohledně zdraví a celostní medicíny navštivte web www.netradicni-medicina.cz.