Povolená kůže na břiše trápí nejen ženy po porodu: jak na ni

Je naprosto běžné, že kůže žen po porodu v okolí bříška je povislá a neforemná. Jak rychle se vrátí do normálu záleží na mnoha faktorech. Mimo jiné na genetice, věku a hmotnosti. Vyzkoušejte přírodní pomocníky nebo moderní kosmetické metody a mějte bříško jako ze žurnálu.

Jak zabránit povislé kůži během těhotenství

Ačkoli jí žena v těhotenství doslova za dva (v případě dvojčat i za tři), je dobré nepoužívat to jako výmluvu a držet se zdravého životního stylu i v tomto období. Jíst pestrou a vyváženou stravu, nepřejídat se a pravidelně cvičit. Samozřejmě s ohledem na miminko. Z průzkumů vyšlo najevo, že nastávající maminky, které během těhotenství pravidelně cvičily, se potom rychleji navrátily ke své předporodní váze.

cviky na zpevnění bříška
pixabay.com

Cvičení na povislé břicho

První variantou je cvičení. Doktoři doporučují začít s poporodním cvičením ne dříve než po skončení šestinedělí a nepřehánět to s intenzitou. V případě, že měla žena během porodu nějaké komplikace, je rozhodně moudré se ohledně vhodného cvičení poradit se svým gynekologem.

Strava a pitný režim 

Druhým způsobem, který je doplňkem cvičení, je zdravá a vyvážená strava. Správné množství vitamínů a minerálů pomůže s tvorbou kolagenu. Ten má na svědomí přirozenou elasticitu kůže na celém těle. Tělo si sice dokáže kolagen vyrobit samo, ale pokud chcete aby vaše pokožka byla pružnější, můžete váš jídelníček obohatit o kolagenové tablety. Pořídit se dají v lékárně, kde vám lékárník určitě poradí s jejich výběrem.

Základem je také dostatečný pitný režim. A nejlepší nápoj, který si můžete dopřávat od rána do večera? Obyčejná voda. 

co jíst na ploché bříško
pixabay.com

Oleje a krémy na povislou kůži

V drogeriích a lékárnách jsou k dispozici různé zpevňující pleťové oleje a krémy. Jejich aplikace na kůži nemůže rozhodně ničemu uškodit! Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, vsaďte na obyčejný panenský olivový nebo kokosový olej nebo oblíbený šípkový olej lisovaný za studena. Promaštěná kůže je také skvělá prevence strií. Jejich vzniku sice nikdy zcela zabránit nelze, ale můžete vyzkoušet několik tipů, jak zamaskovat strie.

Kosmetické procedury na povislou pokožku

Radiofrekvenční léčba, léčba intenzivním pulzním světlem nebo například laserové ošetření patří mezi řadu nechirurgických způsobů léčby, které mají viditelné účinky a rychlé zotavení se.

Poslední metodou jak s povislou kůží zatočit je chirurgický zákrok. Kosmetický chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna přebytečná kůže z oblasti břicha se nazývá abdominoplastika. Existuje několik druhů: mini, standardní a rozšířená. Velkou nevýhodou této metody je, že po sobě zanechá jizvu a také bude potřeba nějaký čas k rekonvalescenci.

hubnutí po porodu
pixabay.com

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv metodu, vězte, že povislou kůží trpí každá žena po porodu nebo rychlém zhubnutí. Nejedná se tedy o problém, který musíte ihned vyřešit plastikou. Kolem novorozenců je tolik běhání, že se vám bříško po porodu zmenší i tím, že budete kolem miminka běhat a starat se o něj. A pokud zvažujete abdominoplastiku, počkejte s tím až miminko trochu odroste, neboť budete muset několik týdnů dodržovat klidový režim a miminku byste museli hledat chůvu, nebo „zaměstnat“ prarodiče.

Zdroj: medicalnewstoday.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X