Jak zamaskovat strie: pomůže olivový olej, pohyb a ošetření u kosmetičky

Každá žena je krásná taková, jaká je. Celulitida, povislá kůže a strie? To vše je naprosto normální. Ale pokud vás strie trápí a chcete je nějak „zneviditelnit“, máme pár tipů jak na to.

Co to strie vlastně jsou

Strie vznikají v důsledku natahování kůže. Příčinou jejich vzniku je buď přírůstek nebo úbytek váhy. Mohou se tedy objevit například po častém posilování, nebo naopak po porodu. Někteří z nás mají k jejich vzniku větší predispozice i kvůli genetice. 

Strie vypadají jako malé trhlinky kůže a nejsou nijak závadné. Nejčastěji se objevují na břiše, hýždích, prsou, zadku a v rozkroku. 

Pokud na sobě nějaké strie máte, nelíbí se vám a chcete se jich zbavit, existuje několik metod jak je z kůže „vyzmizíkovat“. Je možné, že zkusíte všechno možné, ale strie přesto nezmizí. Následující metody a přípravky nejsou 100% účinné a nezaručují, že se vám strie nevytvoří znovu.

odstranění strií po porodu
pixabay.com

Rostlinné oleje pro lepší pružnost pokožky

Mazání pleti vás sice strií nezbaví, ale je to výborná prevence a zároveň maskovací trik.

Nejjednodušší je promazávat pokožku celého těla tělovým olejem po každém umývání. Pokud dáváte přednost koupání ve vaně, můžete přidat trochu přírodního oleje přímo do koupele. Ve sprše vám stejnou službu udělá tzv. hydrofilní olej, tedy kosmetický olej, který můžete nanášet přímo na mokrou kůži a nechat zaschnout. 

Dobře promazaná pokožka je méně náchylná ke vzniku nových strií a také má sjednocený vzhled, což vám pomůže již vzniklé strie a jizvy zamaskovat.

Nemusíte si pořizovat speciální olej na strie z drogerie, bohatě postačí panenský olivový olej, kokosový tuk nebo jiný za studena lisovaný olej, do které můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. 

čím mazat strie
pixabay.com

Kosmetické ošetření strií

Kromě domácí péče můžete vyzkoušet také profesionální ošetření strií v kosmetickém salónu. Speciální metody mají hlubší a zároveň dlouhodobý efekt.

  • Mikrojehličkování – Kosmetické ošetření, které v pleti aktivuje tvorbu kolagenu. Vyhlazuje pleť po akné a jizvách, snižuje hloubku vrásek a podporuje růst vlasů.
  • Mikrodermabraze – Kosmetický zákrok založený na mechanickém peelingu, který vaši pleť vyhladí. Při aplikaci této metody dojde k prokrvení pokožky a vyčištění pórů. 
  • Laserové ošetření – Ošetření pleti laserem slouží k jejímu pročištění a regeneraci. Po laserovém ošetření bude pleť vyhlazenější a na pohled zdravější.

Pokud se rozhodnete pro kosmetické ošetření pleti, je jasné, že si připlatíte. A také musíte počítat s tím, že několik hodin po ošetření bude pleť zarudlá a možná i opuchlá. Zato následné výsledky budou na pleti patrné pouhým okem. Rozhodnutí zda brát strie jako přirozenou součást svého těla, nebo jako kosmetickou vadu na kráse, je čistě na vás. 

strie v těhotenství
pixabay.com

Zdravý životní styl je nejlepší prevence strií

V některých případech, jako například během těhotenství, se řadě žen objeví strie na břiše, bocích a stehnech i přes veškerou snahu o jejich prevenci. Pokud je to váš případ, nevěšte hlavu, mít děti je dar a malá vada na kráse za to jistě stojí.

Pokud se chcete vyhnout pajizévkám na těle v průběhu života, je třeba dodržovat zdravý životní styl. Základem je vyvážená strava a pravidelná pohybová aktivita, která nedovolí rychlý nárůst nebo naopak úbytek hmotnosti. 

Pokud se snažíte zhubnout, postupujte vždy v souladu s doporučeními zdravého hubnutí: pomalu a postupně. Rychlé hubnutí má za následek nepěkné převisy kůže a strie se objeví téměř s jistotou. 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X