Na dovolenou nejezděte bez s cestovního pojištění

V důsledku cestovní horečky a spěchu při balení kufru na na zahraniční dovolenou, můžete zapomenout přibalit třeba opalovací krém, zubní pastu či jiný předmět, který se dá při nejhorším koupit v cílové destinaci. Na co byste ovšem nikdy neměli zapomenout, je cestovní pojištění. Zajistí vám klid pro případ, že byste na dovolené onemocněli nebo si způsobili úraz. Bez sjednaného cestovního pojištění byste museli hradit veškeré výdaje na ošetření, léky či dokonce hospitalizaci z vlastní kapsy. Jelikož je zdravotní služba v zahraničí zpravidla výrazně dražší než v tuzemsku, mohly by tyto výdaje výrazně ovlivnit váš rodinný rozpočet.

Co dělat, než cestovní pojištění uzavřete?

Především si pečlivě prostudujte podmínky smlouvy o cestovním pojištění. Ne každé cestovní pojištění totiž kryje veškerá rizika na cestách. Zejména se zaměřte na tyto podmínky:

  • zda budete pojištěni na cestu od samotného počátku i na cestu zpět
  • klíčovým parametrem je asistenční služba, protože v případě zdravotních potíží vám zajistí optimální možnou péči. Pro bezproblémové spojení se vyplatí si její telefonní číslo uložit do adresáře svého mobilu
  • cestovní pojištění volte podle typu dovolené. Pro relax na pláži stačí základní pojištění, pro různé aktivity se vyplatí připojištění
  • zkontrolujte si výši limitů. Obecně platí, že limity léčebných výloh by měly odpovídat alespoň 3 miliónům pro cesty po světě a 2 miliónům v rámci Evropy.

Cestovní pojištění do zahraničí online porovnání

Chcete-li ušetřit, pomůže vám to nejlevnější cestovní pojištěn do zahraničí online najít kalkulačka YesPojištění.cz. Pro sjednání cestovního pojištění online zadáte do kalkulačky základní údaje o sobě, tedy celé jméno, datum narození, bydliště, e-mail a telefon. Kalkulačka YesPojištění.cz vám pak porovná jednotlivé nabídky pojišťoven a najde tu nejlevnější variantu cestovního pojištění do zahraničí online.

Výhody sjednání cestovního pojištění prostřednictvím kalkulačky

Vybranou nabídku si můžete přímo sjednat online. Kalkulačka Vám umožní spočítat cenu a pomůže Vám rychle porovnat nabídky pojišťoven, ale také jimi nabízená připojištění. Například balíčky na zimu, na léto, připojištění rizikových sportů, úrazů, cestovních dokladů a řadu dalších.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X