Jak pečovat o mastné vlasy: co jíst, čím mýt a pomoc z přírody

Trápí vás mastné vlasy? Míváte vlasy zplihlé a přitom s lupy? Večer si vlasy umyjete, a ráno po probuzení už byste si je mohla mýt znovu? Problém mastných vlasů můžete být nejen v šamponu, ale také ve vaší zdravě nebo pitném režimu. Vyzkoušejte jednoduché rady, jak pečovat o mastící se pokožku a vlasy- od stravy až po umytí.

Jak často mýt mastné vlasy

Přírodní oleje vlasy chrání a jsou nezbytné pro lesklé vlasy a zdravou pokožku hlavy. Jedním z tipů, jak na mastné vlasy, je častější mytí. Lidé s velmi mastnými vlasy mohou umývat vlasy každý den, šampon pomůže odstranit přebytečný olej, nečistoty a zbytky dalších vlasových produktů. 

Příliš časté mytí vlasů ale může být naopak problém. Pokud zjistíte po každodenním mytí, že vlasy se stále mastí, možná bude stát za to, mýt je méně často. Zásadní je používání správného šamponu. Ne všechny se na mastné vlasy hodí a proto je nutné sledovat jejich složení, abyste svým vlasům naopak neuškodili. Nesmíte také použít velké množství šamponu, protože byste ho poté špatně z vlasů vymývali.

Pokud vás trápí mastná pokožka nejen na hlavě, ale i na obličeji, naučte se o ni správně pečovat. Vyzkoušejte babské rady na mastnou pokožku a zařaďte do jídelníčku potraviny, které nadměrnou tvorbu kožního mazu omezí.

mastné vlasy s lupy
pixabay.com

Vyberte vhodný kondicionér na mastící se vlasy

Kondicionér je vhodný hlavně pro vlasy, které jsou hůře rozčesat. K mastnějším vlasům mohou dopomoci také žehličky a fény, kterými se vlasy ničí. Raději je nechte uschnout na vzduchu. 

Pravidelně si čistěte hřeben či kartáč. Může být plný stylingových produktů, olejů a dalších nečistot, které na něm ulpívají během česání. 

Jako masku můžete použít přírodní produkty, mezi které patří například aloe vera. Je to šťavnatá rostlina, který zklidňuje pokožku a chrání prameny vlasů. 

péče o mastné vlasy
pixabay.com

Šampony se silikonem a mastné vlasy s lupy

Mnohé z výrobků, které volně koupíte v obchodě, jsou plné silikonů, které vlasy vyhlazují a dodají jim lesk. Ten ale může vypadat jako mastnota a pokud se ve vlasech silikony hromadí, budou vypadat špinavě a mastně

Ať už vlasy myjete, kartáčujete nebo upravujete, vždy s nimi zacházejte jemně. Dráždění pokožky hlavy jim může ublížit a může dojít k vyšší produkci oleje. Dalším tipem je důkladné opláchnutí vlasů. Pokud ve vlasech zůstanou zbytky šamponu nebo kondicionéru, mohou se vlasy více mastit. 

Pomoci si můžete také přírodními produkty, například kokosovým olejem. Opláchnout vlasy si můžete jablečným octem, který odstraní nahromaděnou mastnotu a vyrovná pH pokožky. Vlasy si umyjte hlavně po nošení pokrývky hlavy. Ty mohou šířit oleje a zadržovat teplo. Pokud nosíte ráda vlasy stažené, uvažujte nad tím, zda to neomezit. Pokud necháte vlasy volně, můžete tím prodloužit čas mezi jednotlivými omytími. 

Nevíte, jak rychle upravit vlasy když ráno spěcháte? Vyzkoušejte jednoduché účesy, které vám ušetří čas a zvládnete je i když nejste kadeřnice.

jak často mýt vlasy
pixabay.com

Vyzkoušejte zelený čaj nebo med na vlasy

Zelený čaj je vhodný pro hodně se mastící vlasy. Extrakt z něj snižuje tvorbu kožního mazu a vyživuje pokožku. Jednou za čas můžete použít domácí medovou masku, která pokožku hlavy uklidní a předchází lupům. Vytvořte si směs, kterou bude med tvořit z 90 % a voda z 10 %. Tato směs zmírní svědění, zarudnutí nebo šupinatění pokožky hlavy. 

Zdroj: healthline.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X