Mastná pokožka má řešení: co jíst, pít a jak pečovat o mastící se pleť

Pokud naše potní žlázy produkují velké množství kožního mazu, může docházet k tomu, že naše pleť je mastná. Zvýšená produkce kožního mazu může být ale také způsobená naším životním stylem, potravinami, které konzumujeme, nebo našimi nezdravými návyky (kouření, pití alkoholu). Jak se o pleť správně starat aby se méně mastila, jaké potraviny konzumovat, a čeho se naopak vyvarovat, se dozvíte na následujících řádcích.

Pravidelné čištění mastící se pleti

Základem zdravé pleti je dodržování zásad správného a hlavně pravidelného čištění pleti. Při výběru přípravků na ošetření pleti buďte pozorní. Používejte ty, které jsou přímo určené pro mastnou pleť a používejte je ráno i večer.

kosmetika a čištění pleti
pixabay.com

Omezte konzumaci alkoholu

Čím více alkoholu vypijete, tím mastnější bude vaše pleť. Pokud se konzumaci alkoholických nápojů oddáváte pravidelně, rozšíří se vám cévy, tím pádem budou produkovat i více kožního mazu.

Kyselina salicylová na mastný obličej

Jednou týdně zařaďte do své péče o pleť výrobek s kyselinou salicylovou, která pleť dezinfikuje, zvyšuje její pevnost a podporuje tvorbu kolagenu. Můžete vyzkoušet i jiné přírodní stimulanty pružné pokožky- kyselinu hyaluronovou nebo vepřovou želatinu.

Jak čistit mastnou pleť
pixabay.com

Dopřejte pleti čerstvý vzduch

Mastná pokožka se také potřebuje čas od času “nadechnout” v čistém prostředí. Každodenní líčení, mazání, pobyt ve městě a nošení roušky napomáhá rychlejšímu zanášení pórů. Pokud to jen trochu jde, vyrazte na procházku do přírody. Lesní ovzduší je v mnoha ohledech očistné.

Nevyhýbejte se krémům

Mnoho lidí se domnívá, že používáním krémů se pleť mastí ještě více. Ale kdepak. Pravidelně si pleť promazávejte, nejlépe přípravky s obsahem oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého. Naopak výrobkům s obsahem oleje se vyhněte obloukem. 

čím mazat mastící se obličej
pixabay.com

Zelený čaj snižuje maštění pleti

Dejte šanci výrobkům s obsahem výtažku ze zeleného čaje. Ten má totiž antioxidační účinky a snižuje tvorbu kožního mazu. Zařaďte ho do svého života i v podobě nápoje, neboť má mnoho blahodárných účinků (podporuje imunitu, působí jako prevence srdečních onemocnění a podporuje dlouhověkost).

Co jíst na mastnou pleť

Také skladba vašeho jídelníčku souvisí s tím, jak vypadá vaše pleť. Zkuste do svého jídelníčku zařadit potraviny s nízkým glykemickým indexem, například čerstvé ovoce a zeleninu, luštěniny a celozrnné výrobky. A naopak zkuste omezit konzumaci kravského mléka, to totiž může vaše póry zanášet.

co jíst na mastnou pleť
pixabay.com

Pokud se trápíte s mastnotou pleti, vyzkoušejte změnit některé své návyky a řídit se některými výše zmíněnými doporučeními. 

Zdroj: medicalnewstoday.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X