Magnetoterapie pomáhá v boji proti nesnesitelným bolestem

Trápí vás zdravotní potíže spojené s pohybovým aparátem? Fyzioterapie je pro vás bolestivá, či je bez efektu? Dříve než se vydáte na složitou operaci, měli byste vyzkoušet všechny možnosti, jak svému tělu pomoci k uzdravení jinou, než chirurgickou cestou.

Jednou z možností je podpůrná léčba pomocí magnetů. Magnetoterapie se již po světě hojně používá jako velmi osvědčený způsob, kterým lze urychlit hojení po úrazech velkých kloubů i páteře, ale i na drobná zranění. Skvěle se osvědčila i u lidí, které trápí polyneuropatie.

Rozdělení polyneuropatií:

Akutní (trvá dny až měsíce)

Suakutní (několik týdnů – většinou vzniká jako poléková otrava, či jako otrava těžkými kovy)

Chronická (nejznámější je neuropatie spojená s cukrovkou, ale existuje i paraneoplastická, či dědičná)

Polyneuropatie je ve zkratce netraumatické postižení periferních nervů. Terapie pomocí magnetů vykazuje dobrou odezvu na podpůrnou léčbu, hojně je užívána právě diabetickými pacienty, kterým díky chronické neuropatii hrozí poruchy erekce, vylučování a  život v permanentní bolestí.

Magnetoterapie pomáhá i s méně specifickými problémy

Svalová únava je běžným nespecifickým příznakem, který zažívá mnoho lidí a je spojena s mnoha zdravotními problémy. Svalová únava, často definovaná jako ohromující pocit únavy, nedostatku energie a pocitu vyčerpání, nesouvisí pouze s námahou v posilovně. Provází i únavový syndrom, boreliózu, provází vás i při rekonvalescenci po virových onemocněních. Dosud neměla medicína způsob, jak vám se svalovou únavou pomoci. Magnetoterapie má však při podpůrné léčbě svalové únavy skvělé výsledky.

Stejně tak je nápomocná při léčbě syndromu zamrzlého ramene, či obtíží souhrnně pojmenovaných jako tzv. „tenisový loket“.  Lékaři tuto nemoc označují jako laterální epikodylitida, vzniká při namáhavém stereotypním nadužívání svalů a šlach předloktí, a poblíž loketního kloubu. Projevy tenisového loktu jsou:

  • Bolesti na vnější straně předloktí, těsně pod ohybem lokte.
  • Při zvedání nebo ohýbání paže.
  • Pocit tahání při uchopení malých předmětů, například pera.
  • Bolest při kroucení předloktím, jako například při otevírání sklenice s okurkami.
  • Může být také obtížné zcela natáhnout ruku.

S těmito všemi symptomy vám dokáže magnetoterapie významně pomoci. Tak proč to nezkusit? Riskujete jenom vlastní uzdravení…

Zajímá vás toto téma? Více informací najdete na webové stránce a https://zivotbezbolesti.eu/.

Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X