Hubnutí nemusí být drahé: pořiďte si levné pomůcky na cvičení

Rádi byste začali cvičit, ale stydíte se chodit do fitka? Nebo zkrátka jen nechcete utrácet za drahé cvičení? Nevadí. V následujících řádcích vám totiž představíme cenově dostupné pomůcky na cvičení. S nimi se můžete věnovat různým druhům cvičením kdykoliv a kdekoliv. Pojďme na to!

Využijte vlastní tělo

Hledáte ideální pomůcku na protažení, kardio i posilování, která nestojí nic a můžete ji brát všude s sebou? Využijte vaše vlastní tělo! Dokonalý strečink, pořádné kardio u kterého se zapotíte až na zadku i posilovačky na břicho i zadek hravě zvládnete je s vlastní vahou vašeho těla. 

Pokud nevíte, jak na to, najděte si některé z cvičení podle videa, kterých je na internetu spousta. Vyzkoušejte třeba cvičení pro začátečníky, na které nepotřebujete žádné speciální pomůcky:

Podložka na cvičení/jógu nebo karimatka?

Posilovací cviky jsou ideálním sportem na doma- když máte chvilku, lehnete si na zem a začnete cvičit. Hladká podlaha nebo nízký koberec ale nejsou ideální povrch a navíc znepříjemňují některé pozice, jako např. klek nebo cviky typu prkno, u kterých je důležité soustředit se na zpevnění celého těla a výdrž a ne na chodidla klouzající po podlaze. 

Podložka na cvičení je proto základ. Díky ní se můžete doma či venku věnovat józe, pilates, posilování problematických partií, protahování i relaxaci po cvičení. Nemusíte ale pořizovat speciální jógovou podložku, bohatě postačí obyčejná karimatka, kterou navíc seženete skoro všude.

Zacvičte si v pohodlí domova třeba ty nejlepší cviky na břicho, díky kterému stihnete do léta spálit tukové faldy a pořídit si perfektní břišní pekáč.

Protežaní těla při józe na podložce na cvičení.
pixabay.com

Švihadlo dá zabrat celému tělu

Klasická součást sportovního vybavení, se kterou cvičilo snad každé dítě na základní škole a svou oblibu si švihadlo stále udržuje. Je to perfektní cvičení pomůcka, díky které zároveň posilujete svaly a spalujete kalorie. Skákání přes švihadlo je fyzicky náročné a posílíte při něm nejen nohy, ale také střed těla a svaly pánevního dna. 

Náklady na pořízení švihadla jsou minimální a můžete si jej s sebou brát i na procházky do přírody.

Vyzkoušejte třeba desetiminutové cvičení na hubnutí, u kterého se pořádně zahřejete a spálíte tukové faldíky:

Činky naplněné vodou nahradí několik velikostí

Chcete, aby vaše cvičení bylo o trochu intenzivnější? Vsaďte na posilování se zátěží! Místo činek vám stejnou službu udělají lahve naplněné vodou. Místo několika velikostí fitness činek si vytvořte zásobu pet lahví o různém objemu. Pro začátečníky jsou vhodné zátěže o hmotnosti 0,5 kg a pokud si chcete dát více do těla, naplňte vodou litrové lahve.

Pěnový válec (foam roller) stojí za to si koupit

Slyšeli jste už o pěnovém válci? Sportovci ho využívají před i po cvičení k protažení svalů, ale také k vlastnímu posilování svalů celého těla. Pěnový válec totiž pomáhá zvyšovat pohybový rozsah kloubů a také uvolňuje bolavé klouby. 

Profesionální sportovni mají několik velikostí pěnových válců na procvičování různých tělesných partií. Pokud nechcete příliš investovat, pořiďte si válec střední velikosti, se kterým hravě zvládnete cviky na celé tělo.

Cvičení s válcem na hubnutí a protažení.
pixabay.com

Víte, jak často byste měli cvičit, pokud chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu nebo třeba zlepšit celkovou kondici svého těla? 

Cvičení v domácích podmínkách s těmi správnými pomůckami může být stejně efektivní jako pravidelné docházení do fitka. Pro začátek si vystačíte se svým vlastním tělem a pokud u cvičení vydržíte, můžete si pořídit některou z cenově dostupných pomůcek, díky kterým bude váš trénink ještě intenzivnější.

Zdroj: cnbc.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X